SÜGIS, MUUMID, AAFRIKA…

Septembrikuu algas Puhhi perele üsna tegusalt. Lisaks toimunud laadale, spordipäevale ning õpetajate päevale, tõi september kaasa ka palju muud põnevat.

Meie maja kõige pisemad, Öökullid, tutvusid septembrikuul sügisega ning sügisviljadega. Põnevust pakkus seene- ning samblatrükk. Samuti tegid nad tutvust gloobusega. Kuid mis kõige tähtsam – väikesed arendasid enda oskusi igapäevaselt läbi mängu. Nad sorteerisid, ehitasid, katsetasid, vaatasid pilte ning meisterdasid.

Elevantside rühm tutvus samuti gloobusega ja seoses teema-aastaga, viis nende esimene reis neid Aafrikasse. Aafrikas tutvuti sealse kultuuri, inimeste, keele, loomade ning palju muu põnevaga. Kuid kuna Aafrika sügis on meie sügisest hoopiski erinev, käisid Elevantsid Tartu botaanikaaias sügist otsimas.

Tiigrikutsude rühma seiklused viisid septembris Soome. Lapsed tutvusid sealse keele, kultuuri ning muinasjuttudega. Laste teekond viis neid Muumimaale, kust seiklused algasid. Lapsed õpetasid Muumidele, kuidas liikluses ohutult liigelda. Lapsed õppisid koos Muumidega kujundeid ning rääkisid neile, kuidas sügist ära tunda. Meisterdasime koos Piripiigaga ilusaid käevõrusid. Soomest ning Muumidest käis lastele rääkimas ühe meie lapse tädi, kes tõi lastele maitsta Soomes populaarset maiust – lagritsat.

Oli vahva sügiskuu algus, ootame põnevusega järgmist!