PLIRTS-PLÄRTS KÄES ON MÄRTS!

Tegelikult on märtsikuu kohe-kohe läbi, kuid see kuu sisaldas taaskord palju põnevaid ettevõtmisi. Märtsikuu on teada-tuntud teatrikuu. Meie lasteaeda külastas sel kuul kaks vahvat teatrit. Kohvriteater “Lotte”, mis rääkis loo jänes Jutast, kelle kübar tuulega lendu läks. Lotte aitas Jutal kübara leida, kuid selle tagasivõitmiseks korraldati mõistatuste võistlus.

Teisena külastas meid varjuteater, etendusega “Sõber”. Etendus jutustas südamliku loo üksikust koerast nimega Bosse. Bosse otsustas asuda rännakule, et leida endale tõeline sõber, kes hoolitseks ja mängiks temaga, kohates oma teel veidraid tegelasi.

Sellega aga teatrikuu ei piirdunud. Puhhi õpetajad etendasid lastele vahva etenduse, mis rääkis sellest, kuidas päike oli juba kolm päeva kadunud ja loomad hakkasid teda otsima. Tibud alustasid päikese otsinguid, küsides nõu teo käest ning kaasates endaga jänese, pardi, siili ja haraka. Lõpuks leiti päike üles ning toodi ta taevasse tagasi.

Kuid seegi polnud veel kõik – Tiigrikutsude rühma koolilapsed etendasid teistele rühmadele etenduse “Naeris”, mis pakkus samuti põnevust nii etenduse tegijatele kui ka pealtvaatajatele.

Märtsikuu lõpp täitis rühmad munadepüha ootuses värviliste munade ning kollaste tibudega. Enne suuri pühi käis meil külas pühadejänes, kellega koos said lapsed joosta ja tantsida. Loomulikult olid jänesel kaasas šokolaadimunad, mida ta lastele lahkelt jagas. Oli vahva märtsikuu!

VÄRVILISI PÜHI!