Meie lood

LASTEAIA SÜNNIPÄEV

Palju õnne, kallis Puhh!

Juba 9 aastane. Ikka käsikäes rõõmsalt edasi!

  


 

EESTI VABARIIK 101

Palju õnne, meie kallis kodumaa!

Lapsed laulsid muusikaõpetaja juhendamisel rahvalikke laule, tantsisid vanu tuttavaid ringmänge ja maiustasid sünnipäevkringliga. Laste seljas olevad Eesti lipu värvitoonides riided andsid päevae erilise pidulikkuse. Elevantside rühma lapsed koos oma tublide õpetajate ja vanematega korraldasid näituse " Eesti lipp", mis lisaks oma vaatamisväärsusele, näitas, et Eesti lipu värvide kombinatsiooni saab kasutada väga erinevalt, ja alati tundub ilus ja pidulik.

Aitäh Teile, head vanemad, kes kaasa mõtlesid ja aitasid!

    

 

 


 

LEIAME MÕMMIKULE UUE KODU

Elevantside rühm osales Omniva kampaanias ,,Leiame Mõmmikule uue kodu". Kuna veebruar on sõpruse-ja headuse kuu, siis soovisime ka ise head teha ja otsustasime kampaaniast osa võtta. Kampaania käigus said lapsed tuua lasteaeda mänguasju, mida nad soovisid kinkida lastele, kellel läheb neid rohkem vaja. Pered olid sedavõrd osavõtlikud, et pakiautomaati saime viia lausa kolm suurt kotitäit mänguasju! Täname kõiki osavõtjaid ka omalt poolt ja oleme kindlad, et mänguasjad toovad lastele kindlasti palju rõõmu.

 


 

                                                                  TÕNISEPÄEV IHASTE METSAS
Kuna vanarahvatarkus ütleb, et tõnisepäevast on pool talve möödas, siis käisid Lasteaed Puhhi Tiigrikutsude rühma lapsed uudistamas talvises metsas, et näha jälgede ja muude tunnuste järgi, kuidas elu metsas käib. Poole talve möödumist illustreerib vanasõna ka talveuneliste kohta: tõnisepäeval pöörab karu teise külje ja hakkab teist käppa imema. Lapsed uudistasid iga väiksematki küngast, et äkki ongi karu koobas. Otseselt koobast ei leitud, aga põnev oli küll, sest ei tea ju, kes tegelikult seal lume ja oksahunnikute all magavad. Et poole talve peal peab veel pool toiduvara alles olema, siis pandi metsaelanikele ka veidi kosti.
Tõnisepäeval täheldatakse ka kevade algete ilmumist: päev läheb kukesammu võrra pikemaks, päike hakkab eredamalt paistma. Ilm soosis laste õppekäiku ja tagasijõudes olid lisaks uutele loodusteadmistele ja kõigil punased põsed ja ninaotsad.
Üksmeelne otsus oli, et kevade saabudes minnakse metsa taas avastama.

    

 

         


 

JÕULUAEG... 

 

                   

                 

 

KAUNEID JÕULUPÜHI JA TOREDAT AASTAVAHETUST!


 

 MEIE LASTE ISAD ON PARIMAD!
Isadepäevaks valmistuti mõlemas rühmas juba varakult, ikka selleks, et isadepäevaks toredaid kingitusi meisterdada. Peopäeval küpsetasid lapsed veel koos õpetajaga isadele kaneelirulle.
Isad ise kutsuti kohale teisipäeva õhtul Tiigrikutsude rühma ja neljapäeval Elevantside rühma. Sellel aastal oli välja kuulutatud kino- ja mänguõhtu isadega. See kino oli ikka isade oma lastest. Suuremad lapsed said kinolindil ise rääkida, milline nende isa on ja väiksemate laste tegemisi oli õpetaja filminud lausa kolme kuu vältel. Isadele igal juhul meie filmid väga meeldisid, sest peale pidu sooviti filmi ka isiklikule mälupulgale, et seda ka teistele kodustele näidata. Peale kino siis isadega koos maiustati kaneelirullidega, mängiti ja joonistati. Elevantside rühma isad ! oli väga vaimustuses meie uute õppevahendite, robotitega mängimisest (igal juhul suurema innuga kui lapsed).
Aitäh lastele, õpetajatele, isadele ja nende peredele toreda isadepäeva tähistamise eest!
   

 


 

                                                                                HALLOWEEN
See kaugemalt laenatud püha on laste hulgas väga oodatud. Nii ka sellel aastal, kui hommikul hakkas lasteaeda tulema igasuguseid veidi hirmutavaid tegelasi. Tegevused toimusid mõlemas rühmas.
Aitäh vanematele, kes olid laste kostüümide seadmisel kõvasti vaeva näinud.
Lisaks oli lastel kaasas veel suupärane lauale panekuks ja koos maiustamiseks. Ka siin olid küpsetised, kommid tavapärasest veidramad, meenutades siis kummitusi, nõidasid, ussikesi, nahkhiiri jne.
Aga pidu oli lõbus ja väike õudus ja hirm lisas peole ainult vürtsi juurde.


 

SÜGIS BOTAANIKAAIAS

Esmaspäeval, 15. oktoobril, käisid suuremad Elevantside rühma lapsed botaanikaaeda külastamas. Tutvuti erinevate lillede, taimede ja loomadega. Lastele eriti meeldisid teod, kes lehe all parajasti toimetasid ja pardid, kes nägid välja nii ilusad. Pärast botaanikaaeda tutvusime lähemalt Tartu Raekoja platsiga ning seejärel bussiga lasteaeda tagasi. Lapsed olid väga tublid, elamust pakkus nii bussisõit kui botaanikaaed. Ühine otsus, et ka meie lasteaia väiksematega võib ette võtta juba lasteaiaõuest kaugemaid õpperetki.

 

 

 

 

 


                                              

                                                               MUUSEUMITUND Viljaterast leivani
Puhhis on leivanädal. Kui väiksemad tõid kodust erinevaid leivasorte ja maiustasid nendega, siis suuremad lapsed käisid Ülenurme Põllumajandusmuuseumis projektil „Viljaterast leivani“.

Leivatares saime teada kuidas tehakse leivatainast, vormitakse leiba ja tehakse võimasinaga võid. Iga osaleja sai vormida väikese leivapätsi ja vändata võimasinat. Räägiti ka leivaga seotud kommetest.
Kuni leivad küpsesid, külastasime rukkiküüni. Rukkiküünis õppisid lapsed tundma eestimaiseid teravilju. Tutvuti maaharimise ja viljakoristusega seotud tegevuste ning töövahenditega. Laps sai ise proovida, kuidas pekstakse kootidega vilja, tuulatakse tuulamissariga, jahvatatakse jahvekivide, uhmri ning käsikiviga jahu. Õpikojas uudistasime näitust ning õppefilme ning sõime enda küpsetatud leiba, mis oli kindlasti magusam ja parem kui poest ostetud leib.
Õppekäigu eesmärgiks oli:
lapsed oskavad eristada teraviljasorte ja tunnevad põllutöid nagu kündmine, külvamine ja viljalõikus;
lapsed on saanud teada, milline on vilja teekond seemnest leivani ja leiva koostisosad ning nad on näinud leivategu ning saanud ise leivapätsi vormida.
Aitäh toredatele juhendajatele!

 


 

KAISULOOMAHAIGLA

Tiigrikutsude rühma lapsed käisid koos oma kaisuloomadega kaisuloomahaiglas. Lapsed pidid välja mõtlema oma kaisuloomadele haiguse, et arstid saaksid nad jälle terveks ravida.

Vahva ja lapsesõbraliku ürituse korraldasid Teaduskeskus AHHAA, SA TÜ Kliinikumi lastekliinik ja TÜ arstitudengid. Ürituse eesmärgiks oli läbi mängu tutvuda lähemalt arstide tööga ning et arste pole vaja tegelikult üldse karta.


                                                                                           MIHKLILAAT
Sellel sügisel toimus Puhhis esmakordselt MIHKLILAAT. Enne pidasime lastega aru, et mille jaoks me raha korjame. Ühiselt arvati, et üks tore PESAKIIK, kus saab sõpradega mitmekesi kiikuda, oleks just tore kingitus laadalt saadud raha eest.
Laadalaud oli väga rikkalik, kust sai korralikult kõhu täis, nii soolast salatit ja mõnusat kohvi kui ka kõikvõimalikku magusat kraami nautides. Koju kaasa võis osta lisaks küpsetistele ka vutimune ja hoidiseid. Agarad vanemad olid koos lastega usinalt laadaks valmistanud. Laadal müüjateks olid nii lapsed ise kui ka mõned lapsevanemad. Tore oli vaadata, et nii väikesed müüja rollis kui suured ostja rollis nautisid toredat laadamelu. Raha kogunes tublisti ja laste unistus PESAKIIGU näol saab üsna varsti teoks.
Taas kord oli üks tore üritus, mis võiks saada igasügiseseks traditsiooniks! Aitäh kõigile asjaosalistele abi ja kaasalöömise eest!
   

 


                                                  

                                                                              JALGRATTAPÄEV
10.09 oli lasteaias selline päev, kus kõik lapsed tulid lasteaeda oma sõiduvahendiga- kas siis päriselt ise sõites või sõitis sõiduvahend autos koos perega. OLI JALGRATTAPÄEV! Kuna meie lasteaias toimus see esimest korda, siis oli elevust kohe hommikust saati. Kõigepealt räägiti rühmades, millised on jalgratta osade nimetused, milline on KORRAS jalgratas ja milline jalgratturi kohustuslik turvavarustus ning millised ohud jalgratturit kimbutavad.
Rõõm oli vaadata, et rattad oli kaasas kõigil lastel- kas siis päris jalgrattad või tõukerattad. Mõnel pisikesel oli kaasas hoopis jooksuratas. Peaaegu kõigil olid ka kiivrid ja mõnel veel jalgratturi kindadki.
Algul tegime lasteaia hoovis jalgratastega erinevaid võistlusi ja vigursõitu. Siis aga läksime ühiselt suurde parklasse, kus võis vabalt sõita. Loomulikult kehtisid ikka ka reeglid, et õnnetusi ei juhtuks.
Laste näod olid täis rõõmu ja õnne, sest rattaga sõitmise tegevus oli niivõrd mõnus, seda enam, et ega igapäev lubata päris suures parklas sõita. Osa võtsid ka kõige pisemad ja neilgi jätkus julgust oma väikeste ratastega suuri tiire teha.
Kevadel kindlasti kordame sellist tegevust!
 


 

VÄIKESTE VIIKINGITE JÄRVERETK

Juba järgmisel päeval, 14.09.18 seiklesid Puhhi lasteaia lapsed viikingilaevaga Turm mööda Emajõge sõites. Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastusel toimus projekt „Väikeste viikingite järveretk“. Osa võtsid meie suuremad lapsed ehk siis Tiigrikutsude rühm.
Enne veele minekut said lapsed nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi. Toredad juhendajad Jõe- ja Järvehuntide Akadeemiast rääkisid lastele mage vesi vs soolane vesi, andsid ülevaate järvedest, nende kujunemisest ja tähtsusest inimesele läbi aegade, järvede elustikust ja elanikest. Programmi praktilise poole käigus vaadeldi ja õpiti kaldataimestikku tundma, kahvaga püüti veest erinevaid elanikke ja määrati neid luubiga uudistades. Abiks olid pildid erinevatest vee- elanikest /putukatest ja laste rõõmuks püüti kahvaga kinni nii mõnigi pildid olev putukas või muu elanik. Mõõdeti veetemperatuuri ja pH-d. Kõige põnevam aga oli tõelise viikingilaevaga veepeal olla ja sealt kaldaid ja vett uudistada ning viikingisarve puhuda. Reis oli eriline ja õpetlik, nii ohutuse kui teadmiste osas. Puhhid jälle targemad ja soovitame seda retke teistelegi!

Aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele toetuse eest ja Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia juhendajatele projekti läbiviimise eest!

                               

 


                                                             ÕPPEKÄIK TARTU LOODUSMAJJA
Lasteaed Puhhi 2018/2019 õppeaasta üheks eesmärgiks on lastele kogemuste, elamuste ja teadmiste andmine läbi reaalse elu ehk siis võimalikult palju õppekäike.
Esimene käesoleva õppeaasta õppekäik viis 13.09.18 Tiigrikutsude rühma lapsed Tartu Loodusmaja, kus oli üleval tore seenenäitus.Tunniajalise seeneprogrammi jooksul said lapsed teada: kes need seened on, mis elu nad elavad oma mitmekesisuses ning kes seeni söövad; tutvuda väikesel seenenäitusel mõnede oluliste söögiseente, mürkseente ja puiduseentega; uurida seente viljakehasid ja niidistikku ning seeneusse väikeses seenelaboris; nuusutada, katsuda, vaadata ja mängida.

Oli õpetlik ja tore õppekäik. Aitäh Loodusmajale võimaluse eest!

      

 

  


                                      Uhket ja huvitavad uut  2018/2019 õppeaastat kõigile!                                     

Puhhi lasteaia lapsed küpsetasid teadmistepäeval ise maitsvat õunakooki, tantsisid, laulsid ja mängisid laulumänge.

 Ees ootab palju toredaid ette võtmisi ja üritusi.   


                                                     TÖÖ- JA RÕÕMUPIDU PUHHI LASTEAIAS
30.04 oli lasteaias välja kuulutatud talgud, ehk siis Töö- ja rõõmupidu. Ikka nii, et enne töö ja siis lõbu.
Alguse sai kõik sellest, et lasteaia personal panid pead kokku ja mõtlesid, et mida lastele õues sellel kevadel põnevat pakkuda. Interneti avatud maailm andis ideid, mis kohe ka lastevanemate listi edasi rändasid ja maha sai hüütud ka abipalve lastevanematele, et teeks lastele midagi oma kätega.
Pidasime silmas meie lasteaias kasutuses oleva Reggio Emilia pedagoogika põhimõtteid, loodusliku ja taaskasutusmaterjalide kasutamist ja seda, et lapsel jääks palju võimalust enda fantaasial lennata lasta ja erinevaid mänge mängida. Et lastel oleks tõeline lapsepõlv!
Meie fantastilised lapsevanemad olid nõus kohe kaasa lööma, koos lepiti kokku mida teha ja mis selleks vaja läheb- toodi liiva, terassilaudu, euroaluseid, valmis isetehtud mänguköök, nõusid, kriiditahvleid jne.
30.04 väljakuulutatud talgutel käis usin tegevus. Lisaks mängunurkade ehitusele, kaevati suuremaks meie köögiviljapeenar, tehti korda lillepeenar, riisuti lehti, veeti liivakastidesse ja kiikude alla liiva jne.
Valmis väga äge välikohvik koos istumiskohaga, mis on koos mänguköögiga kogu aeg aktiivses tegevuses. Usinad lapsevanemad, kes välikohvikut ehitasid, toimetasid lasteaias ka veel nädalavahetusel.
Töö tegemise lõpus said aga kõik väikesed ja suured maiustada meie toitlustaja poolt tehtud pannkookide ja moosiga.
Oli toimekas, tore ja tulemusrikas õhtupoolik. Meie mänguväljak näeb rõõmsam välja ja lastel lustimiseks ja mängimiseks rohkem võimalusi. Aitäh, kõigile kaasalööjatele!!!                                     

                                                   

    

                                                  TARTU ERALASTEAEDADE KINGITUS EESTILE!
Tavaks on saanud, et Tartu eralasteaiad kohtuvad kord kevadeti, et pidada koos eralasteaedade näitemängupäevi. Nii on see olnud juba kolm aastat. Sellel, järjekorras juba neljandal kevadel otsustasime aga teha kingituse EESTI 100 juubeliaastaks. 26.04 võõrustas taas eralasteaed Puhhi oma häid sõpru ja teoks sai laulupäev „Laulan sulle, Eesti!“. Osa võttis 5 Tartu eralasteaeda – lasteaed Tupsik, lasteaed Rüblik, lasteaed Anni, lasteaed Puhhi ja Tartu Luterliku Peetri Kooli lasteaed. Kokku osales 90 last.
Iga lasteaed esitas kuni neli laulu, milles vastavalt kokkuleppele oli üks Eesti teemaline laul ja üks poplaul ning kaks laulu vabal valikul. Seati ka tantsusamme ja mängiti erinevaid pille. Kõik lastegrupid teenisid ära publiku suure aplausi. Pidulikule osale pani võimsa punkti kõikidest osalevatest lastest koosnev ühendkoor, kes laulis võimsalt laulu „Kus on minu koduke“.
Ja mis sünnipäev on ilma sünnipäevalauata. Kõiki lapsi ootas koridori kaetud kaunis sünnipäevalaud, kus olid ahvatlevad lihapirukad, puuviljad, küpsised, kringel ja jäätis. Iga eralasteaed oli panustanud sünnipäevalauale oma osa.
Aitäh Teile head kolleegid ja sõbrad Tartu eralasteaedadest ja palju õnne, kallis, Eesti!

Sündmuse link : https://www.ev100.ee/et/laulupaev-laulan-sulle-eesti

 

 


                                                                     PROGRAMM „Suur järv Peipsi“

Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekti „Loodus ja loomad õpetavad“ teine õppekäik viis meie lasteaia suuremad lapsed õppekäigule Kasepääle. Koos väga toimeka ja targa giidiga uurisime loodust järvel ja järve ääres, mängisime erinevaid keskkonnamänge, uurisime binokliga linde. Edukas projekt jätkus „Peipsi järve elu tuba“ ruumides., kus lapsed said praktiliselt täita erinevaid töölehti, uurida infostende kaladest, katsuda ja mängida reaalsete vahenditega. Näiteks pakkus palju elevust ehtsate kaluririiete selga proovimine või kõige raskema püütud kala raskuste liivakottide tassimine.
Kuigi ilmataat meid just ei soosinud, oli projekt edukas ja lapsed on kindlasti palju keskkonnateadlikumad ja oskavad loodust rohkem märgata ja hoida.

Aitäh KIK-le rahastuse ja  meie toredale giidile Eeva Kirsipuu-Vadile õpetliku programmi eest!


                               

 

 


                                                                            VAHVA SÕIT FELIXISSE

04.04 oli lasteaia suuremate laste poolt pikalt ja väga oodatud päev. Koos sõpradega eralasteaiast Rüblik läks sõit Põltsamaale Felixi tehasesse, et oma silmaga näha, kust need maitsvad mahlad ja ketšup tulevad. Et tehases on väga ranged puhtuse nõuded, siis said nii lapsed kui õpetajad täieliku turvavarustuse mütsi, kitli, kaitsesusside ja kinnaste näol. Meeleolu oli rõõmus ja piltidelt näha, et ka väljanägemine oli tore.

Meie asjalik giid näitas ja rääkis, kuidas toimub mahlade pakendamine, smuutidele siltide kleepimine ja supiköögile purgisuppide valmistamiseks köögiviljade koorimine ja tükeldamine. Saime teada ka kui palju huvitavaid tooteid Felixis tehakse.

Peale tehase avastusretke said lapsed ise saiale pudelimoose pigistada ja kõrrejooke nautida.

Oli tore reis, aitäh eralasteaiale Rüblik, aitäh Terjele ja tema perele, kes selle toreda reisi võimalikuks tegid. Meie koostöö kahe lasteaia vahel on sujunud hästi ja ees ootavad juba ühised uued põnevad ideed.

       

                                                                                  


 

TÜDRUKUTE- JA POISTENÄDAL

Naistepäeva nädalal olid meie lasteaia tähtedeks tüdrukud. Huvitavaid tegevusi jagus igasse päeva. Esmaspäeval räägiti muinasjutte ja tehti näomaalinguid, teisipäeval räägiti ja mängiti tüdrukute ameteid, õpiti ja prooviti meikimist, kolmapäeval oli soengute päev, neljapäeval kleidi- ja tordipäev ja i-le täpi pani lustakas moešhow, kus tüdrukud said näidata kodust kaasa võetud riiete komplekte. Vaatajateks olid poisid, kes ka tüdrukutele pärast lilli kinkisid. Laval olid tõelised mannekeenid, kes oskasid mannekeenilikult kõndida ja naeratada.

 


Järgmisel nädalal aga olid au sees poisid. Alustati kohe esmaspäeval lipsupäevaga. Ühel korralikul mehel peab ju ikka ilus lips ees olema. Teisipäeval külastas meid Elisabethi isa, kes oli kohal oma tööautoga, nimelt on ta taksojuht. Taksojuhi töö tundus lastele päris põnev ja esitati palju huvitavaid küsimusi. Kolmapäeval said suuremad poisid endale poisilikud näomaalingud, väiksemad aga võistlesid takistusrajal ja proovisid erinevaid poiste ameteid. Neljapäeval oli lasteaias jällegi külaline, seekord politsei. Kaks politseinikku tutvustasid politseiniku elukutset ja töövahendeid. Oli väga põnev kohtumine. Reedesel päeval aga tegid suuremad poisid palju võileibu, nii et kokku pannes tuli üks pikk-pikk võileib. Väikesed meisterdasid aga maitsva küpsisetordi. Üksteist kostitades lõpetati teemanädalad mõnusa kehakinnitusega.
   

 


 

EESTI 100

Lasteaed sai lipuehtesse nädala juba sünnipäeva nädala algul. Koridoris sai uudistada näitust „Eesti 100“, mille eksponaadid olid toonud kas vanemad või lasteaia personal. Toredad olid lastega koos tehtud meisterdused, vanad auhinnad ja veel muud huvitavat.
22.02 toimus aga meie lasteaias pidulik aktus. Lasteaia „presidendipaar“ oli kutsunud külla lapsevanemad ja kõik oma lasteaiakaaslased.  Toimus kätlemine ja heade soovide edastamine. Ka lapsevanemad ei saanud enne saali, kui olid mööda vaipa presidendi juurde jõudnud ja aastapäevasoovid edastanud. Järgnes asjakohane laste esinemine, seejärel ühistantsud vanematega.
Ja siis kõige mõnusam osa! Lapsed olid valmistanud palju erinevaid tikuvõileibu ja laudade krooniks olid 2 teemakohast torti. Presidendipaar palus kõiki suupistetele. Vaieldamatult olid kõige populaarsemad kiluvõileivad. Oli südamlik ja tore kokkusaamine! 


 

                                                   Jüri ja Mari muuseumimatk Eesti Rahva Muuseumisse
Muuseumimatk on mõeldud rõõmsatele ning teadmishimulistele lastele, kes tahavad põnevaid asju oma silmaga näha, tähtsate küsimuste üle aru pidada ning uurida ja avastada. Just sellised Puhhi lasteaia lapsed ongi. Lisaks toetab selline õppekäik igati Reggio Emilia projektõppe põhimõtteid, mida meie lasteaia õpetajad tähtsaks ja lapsekeskseks peavad.

Eesti Vabariigi sünnipäevakuul saigi Puhhi lasteaia suuremate lastega matk ette võetud. Sõbraliku giidi saatel saime palju uusi ja huvitavaid teadmisi. Vaatamata kargele talveilmale oli elamuste rohke hommikupoolik.

    

 


 

VILKURIGA AUTO TÕTTAB APPI!

Jaanuarikuu lõpus käisid Puhhi lasteaia noorem ja vanem rühm õppekäigul Tartus Annelinna Päästekomandos.  Koha peal said lapsed näha erinevaid ruume, mida tuletõrjujad tööl olles kasutavad, lastele räägiti, mida peab üks tubli tuletõrjuja teadma ning oskama, et selles ametis hästi hakkama saada ja koos uuriti, millised asjad on peidus  päästeautos.

Täname lahke vastuvõtu eest Annelinna Päästekomandot!

     


 

KAUAOODATUD LASTETEATER

Juba eelmisel õppeaastal ootasime Võlumaa lasteteatrit etendusega „Kessu ja tripp“. Kahjuks tulid haigused vahele ja teater ei toimunud.

Seda rõõmsamad olime, et sellel aastal Võlumaa lasteteater meieni jõudis ja lastel seda põnevat ja mängulist etendust „Kessu ja tripp“ nautida võimaldas. Ka kõige väiksemad pidasid tunnise etenduse vastu ja olid väga tublid teatriskäijad! Eks see näitas, et etendus oli tõesti lõpuni põnevust pakkuv.

Aitäh näitlejatele! Puhhi lapsi aga ootab veebruaris ees Klaverijuttude klassikalise muusika lasteaiakontsert "Pähklipureja". 


PUHHIS KÜLAS REGGIO EMILIA KLUBI

09.01.18 võõrustasime Reggio Emilia Klubi liikmeid. Ka meie lasteaed väärtustab projektõpet, kus esikohal on lapse huvi maailmas toimuva vastu.

2018 aasta algab Reggio Emilia klubi jaoks uuel tasandil - on sündinud Eesti Reggio Emilia Ühing! Ühingu klubilised kokkusaamised jätkuvad traditsiooniliselt erinevates lasteaedades, et jagada läbiviidud ja kogetud projektitöö kogemusi, rääkida oma igapäevatöö rõõmudest ja muredest.

Sellel kohtumisel jagasid kogemusi Jaana Koger (kes on ka klubi eestvedajaks) nädalasest õppereisist Itaaliasse Reggio Emiliasse ja Puhhi lasteaia õpetajad lastega läbiviidud projektidest. Osa võttis sellel korral rekordarv osalejaid (50 ringis).

Aitäh Jaanale eestvedamise ja osavõtjatele kaasalöömise eest!

Uute kohtumisteni!


 

SOOVIME KÕIGILE VÄIKESTELE JA SUURTELE SÕPRADELE IMELIST UUT AASTAT!

                                                           JÕULUOOTUS JA JÕULUMAA
Jõuluootus on lastele põnev ja magus aeg. Nii käivad heade Puhhilaste juures ka sellel aastal kohe iga päev päkapikud, just siis, kui lapsed magavad. Ja kellegi suss pole veel tühjaks jäänud. Meie lasteaias on ju ainult head lapsed!
08.12 külastasid suuremad lapsed imelist jõulumaad Ihastes. Tore oli koos piparkooke kaunistada ja hiljem tee kõrvale siis need ära krõbistada. Lõbus oli jõuluvanaga juttu puhuda ja pilti teha ning jõuluvanale sinna päris Lapimaale ka kiri saata. Eriliselt armas oli aga küülikutele, kitsedele ja lammastele pai teha.
Täname ja kiidame meie tublit lapsevanemat Vivikat toreda ettevõtmise algatamise eest!

.
 

  

 

 


                                                                        KADRITRALL
23.11 lustisid meie lasteaia väikesed Kadrid mänguhommikul. Lauldi kadrilaule, räägiti kadripäeva kommetest ja mängiti rahvamänge.
 

 


                                         ISADEGA LOODUSMUUSEUMIS
Puhhi lapsed tähistasid isadepäeva Loodusmuuseumis. Tore oli koos isadega giidi selgitava ja huvitava jutu saatel uudistada kodumaiseid ja eksootilisi loomi, tutvuda elavnurga asukatega: : kilpkonna, kuningpüütoni, tarantli ja paljude teistega. Kellel piisavalt julgust, sai kuningpüütonile pai teha või mao kasvõi kaela riputada.
Sellel aastal siis selline tore isadepäev, uuel aastal ja uued ja huvitavad tegemised.

   

  


                                                             HALLOWEEN
Lastele pakub põnevust ka ameerikalik püha Halloween ehk siis vaimude, nõidade ja haldjate liikumise püha.
Juba varakult arutasid lapsed selle päeva kostüümidest ja tavadest. Õigel päeval olidki lapsed vahvates kostüümides. Peeti maha lustakas halloweeni pidu ja ei puudunud ka kõrvitsalaternad ja teemakohased kommid.

 


 

                                                             KUIDAS PIIM POODI SAAB?
Sellise küsimuse on kindlasti paljud lapsed esitanud kas oma vanemale või õpetajale. Et asjale selgust saada, käisid Puhhi Lasteaia lapsed EMÜ katsefarmis Eerikal. Kaasas olid lapsed 1,5 kuni 7 aastani. Nii mõnigi laps nägi lehma esimest korda ja sattus vaimustusse vasikatest. Nägime reaalselt ka kuidas robot lehma lüpsab ja piim kogujasse voolab. Nägime, mida lehmad söövad ja kuidas laudas elavad. Uusi teadmisi ja tarkusi igapäevaelust said nii lapsed kui ka täiskasvanud. Kindlasti on lapsed nüüd teadlikud, et piim tuleb ikka laudast, mitte poest.
Aitäh, meid juhendanud giidile! Oli õpetlik ja põnev õppekäik!
 

 


 

                        KESKKONNAINVESTEERINGUTE KESKUSE KINGITUS MEIE LASTELE

Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekti „Loodus ja loomad õpetavad“ esimene, tore, pikk ja õpetlik väljasõit toimus Järvamaale, Wile farmi, kus elavad põnevad loomad- alpakad.

Lapsed ja kaasas olnud lapsevanemad said näha palju eri värvis ja suuruses alpakasid. Giid oskas huvitavalt rääkida nende salapäraste loomade päritolust ja hingeelust.  Lastele meeldis eriti väike alpakabeebi ja see, et alpakabeebit nimetatakse kriaks.

Villatoas katsuti ja võrreldi alpaka ja lambavilla. Imetleti alpakavilla erinevaid värvitoone, saadi teadmisi villa töötlemise tsüklist, st villa kraasimisest, ketramisest, korrutamisest kuni valmis kudumini. Lastele uued teadmised olid kraasid, kedervars, vokk, kangasteljed. Nähti ja võrreldi erinevaid töö tegemise võimalusi, nt käsitsi villa kraasimine ja elektriline kraas, vana ja uut  tüüpi vokk,  silmuskudumine ja kangastelgedel kudumine.

Lapsed said palju teadmisi elu võimalustest maal ja looduses, looduse hoidmisest, loomade pidamisest, nende eest hoolitsemisest ja looduslikest toodetest, mida võimalik loomade villast saada ja teha.

Oli tore ja õpetlik reis. Aitäh kaasasõitjatele, aitäh võõrustajatele ja aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele võimaluse andmise eest!

   

                             

                 

 


 

                                                               SÜGIS TULI SAHISEDES

Puhhid tähistasid sügise sünnipäeva stiilipeoga „Sügis tuleb sahisedes“. Et  sellel aastal palju toredaid värvilisi puulehti, siis olid ka lapsed end nendega ehtinud. Räägiti ja arutleti sügise teemal ja fotograafile sai oma uhkes kostüümis poseerida. Oli lustakas sünnipäev!

Sügise teise tähtsa päeva,  mihklipäeva, puhul seadsime aga lasteaias üles laste ja lastevanemate koostöös valminud imelised ja erilised sügiskimbud. Aitäh kõigile näitusest „Sügiskimp“ osavõtjatele!

 

 

 

 


 

                                                  VANAVANEMATE PÄEVA TÄHISTAMINE

Et septembris on tore tähtpäev -vanavanemate päev, siis käisid meil külas vahvad vanaemad ja vanaisad, et koos oma lastelastega mängida. Eriti hea oli sellel õppeaastal näha, et vanaisad on  leidnud tee lasteaeda, et oma väikestega lastelastega aega veeta. Mõnus oli ka koos moosisaia süüa ja piima peale juua. Kohe nagu päriselt  maal vanavanemate juures!

 

 

 


 

UUS ALGUS JA ALGAB UUS!

Lasteaed Puhhi soovib kõigile ilusat uut õppeaastat!

Nagu meil kombeks on saanud, külastame septembrikuus Teaduskeskust AHHAA,  et tutvuda jälle millegi uue ja põnevaga. Nii ka sellel aastal. Meie lasteaia uudishimulikud 3-7 aastased lapsed käisid  huvitavaid ja põnevaid teadmisi saamas Teaduskeskuse näitusel “Ahhaa, inimkehad!”. Oli veidi jubegi, aga väga põnev ka, sest oli ju ainulaadne võimalus näha oma silmaga, milline on

inimkeha seestpoolt.

Limonatoorium pakkus aga hoopis midagi maitsvamat. Tehti päris limonaadi! Lisaks said väikesed keemikud teada, miks tekivad limonaadi sees mullid? Mis toimub limonaaditehases? Kui  palju on limonaadis suhkrut ja milline on  selle mullitava joogi täpne koostis?  Põnev ja maitsev!

 

Oli tore õppekäik ja ees ootab veel palju  huvitavaid väljasõite ja üritusi!

 

   

 

  

 


 

                                                                            ÕPPEAASTA LÕPUÜRITUS
Juuni alguses toimus meie lasteaia kogupereüritus Ihastes. Korraldajaks ja võõrustajaks Marielle ema Vivika, kes on Nüpli talu OÜ perenaine.

Lapsi ja vanemaid ootasid 100 küülikut, väike poni ja hobused. Nii väikesed kui suured said teadmisi küülikute maailmast, ise erinevat tõugu küülikuid paitada ja toita. Eriti armsad olid küülikubeebid ja angoora küülikud, keda saab kammida ja kellelt saab imepehmet villa.

Lapsed said töötoas juhendaja ja lapsevanemate abiga meisterdada erinevatest materjalidest jänkusid.

Koostöös Ihaste tallidega said lapsed näha ja kuulda ka hobuste elust. Kõige põnevam oli aga hobuse seljas ratsutada. Seal muruplatsi ääres lookles pikk lastejärjekord, kes kõik ootasid kannatlikult oma korda, et hobuse selga saaks.

Nii suurte kui väikeste kõhutäite eest vastutas lasteaed ja suu magusaks tegi võõrustanud talu poolt pakutud jäätis.
Vaatamata vihmasele ilmale, oli üks imevahva õhtupoolik. Aitäh korraldajale ja osavõtjatele!

                                                                   KAUNIST SUVE KÕIGILE!

 

 

 

 
 

 

  


 

VASTU SUVELE

01.06 tähistasime lastekaitsepäeva. Meie lasteaia suuremad lapsed külastasid Lõunakeskuses toimunud kevadetendust „Nukitsamees“. Koos käidi ka Rahva Raamatus ja valiti spordipäeval saadud kinkekaardi eest palju huvitavaid raamatuid.
Lasteaia kõige väiksemas käisid mängimas linna mänguväljakul. Laste suud said magusaks jäätisega ja muu maiusega!

  

                                                    

      


ÕPPEPROGRAMM "PÄEVAKOERA PÄEV"

30.05 külastasime projekti „Õpime õues“ raames Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse poolt korraldatud loodusprogrammi „Päevakoera päev“. Lapsed said põhjalikult teada liblika elutsükli ja kõik selle ka ise läbimängida. Eriti vahva oli vaadata väikeseid röövikuid, kellel käed kinni, aga maitsvad kurgid rippusid puuotsas ja süüa tahtsid kõik. Kõik tegevused olid põnevad ja lastele teadmisi, aga ka lusti pakkuvad. Aitäh toredatele juhendajatele!

   

  

 

 

 


 KEVADPIDU

25.05 saatsime teel 3 meie lasteaia lõpetanud last, kellel ootab sügisel ees uus ja huvitav algus- KOOLITEE. Sel korral said laste õpitud näidendit „Kuningatütar tahab kuud kätte saada“ nautida ka lapsevanemad ja teised külalised. Peole lisas vürtsi Sabatantsu huviringi laste esinemine ja nii mõnelgi vanemal võttis silma märjaks meie muusikaõpetaja Ingridi ja Marielle duett lauluga „Pesapuu“.
Peale pidulikku osa maitsti head ja paremat toidulaualt ja kuna ilm peapäeva just ei soosinud, siis batuudil said lapsed lustida järgmisel päeval. Oli kena, õppeaastat kokkuvõttev üritus.


 

                                                                           NÄITEMÄNGUPÄEV
16.05 said meie lasteaias aga kokku jälle näitemängusõbrad. Toimus eralasteaedade näitemängupäevade II päev. Seekordsed esinejad siis Tartu Luterlik Peetri Kooli Lasteaed etendusega „KUIDAS PÖIALPOISS HIIGLASEKS SAADA TAHTIS“ ja meie oma lapsed etendusega „KUNINGATÜTAR TAHAB KUUD KÄTTE SAADA“.
Päev läks korda ja mõlemad etendused olid suurt aplausi väärt.

 

 

 

 

 

 
 


PUHHIKESTE KEVADISED TEGEMISED

Maikuu on olnud lasteaias väga üritusterohke.
04.05 toimus Sepa staadionil eralasteaedade spordipäev. Üritus oli põnev, nägime uusi ja vanu sõpru ja tegime igasuguseid vigureid jalgpallidega. Juhendajateks. Tammeka Spordiklubi treenerid. Auhinnakott oli kopsakas, kus oli nii magusat kui tervislikku, lisaks veel õppevahendeid ja raamatute ostmiseks kinkekaart. Täname Rübliku eralasteaeda hästi organiseeritud ürituse eest!