Meie lood

TIIGRIKUTSUD "SEENERIIGIS"

Tartu loodusmaja traditsioonilise seenenäituse "Seente mitu nägu" raames külastasid Tiigrikutsud põnevat parki, kus oli võimalik tutvuda erinevate seentega ning neid veidi lähemalt uurida. Rõõmu oli palju meeleolukast jalutuskäigust, huvitavast näitusest ning lõbusatest atraktsioonidest. Oli tõeliselt tegus ja põnev hommikupoolik!

   

 

_______________________________________________________________________________________

PUHHID ALUSTASID TAAS!

Rõõmsat uut õppeaastat kõigile!

Uut õppeaastat iseloomustavad haridusminister M.Repsi poolt välja toodud märksõnad  keeleõpe, digipööre ja koolirahu. Ehk meie  lasteaias tähendab see eesti keele õpet muukeelse kodukeelega lastele, robootiliste ja digitaalsete vahendite kasutamine õppe- ja kasvatustöö mitmekesistamiseks ja laste sotsiaalsete oskuste arendamine, et vältida kiusamist ja tõrjutust.

  Uue õppeaasta teemaks on:

„LOOVAKS KOOS LOODUSEGA“ – teema kujunes välja õpetajate eelmise õppeaasta analüüsist, sooviti rohkem õppida läbi looduse , viibida looduslikus keskkonnas ja kasutada looduslikke vahendeid e. tõelist elu. Tähtsal kohal ka loodushoid ja taaskasutus.

Esimesed huvitavad looduse õppetunnid on juba peetud ja ees ootab palju uut ja huvitavat!

Indu kõigile lastele ja kannatlikku meelt ja meeldivat koostööd meie laste vanematele! 

 

 _____________________________________________________________________________________

 

Kaunist suve ja uute rõõmsate kohtumisteni juba uuel 2019/2020 õppeaastal!

MEIE LAPSED LAULUPEOL
 Lasteaed Puhhi vanemad lapsed valmistusid terve aasta hoolega, et osa võtta Tartu Laulupeost. Et oli juubelilaulupidu, siis oli eriti tore ja pidulik. Sündmus pakkus rõõmsat elevust nii lastele, õpetajatele kui lapsevanematele.

Aitäh teile, muusikaõpetaja Ingrid, rühmameeskond Liis ja Heidi!  Aitäh tublidele lastele ja alati koostöistele vanematele!

    

 

   


                                                                HÜVASTI LASTEAED, TERE KOOL!
28.05 toimus lasteaias kevadpidu, kus lapsed esitasid etenduse „Kuidas vaeslaps õnne leidis“. Eesti rahvajutt valiti sellepärast, et Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas 2019 aasta eesti keele aastaks. Etendus oli põnev.
Kõige tähtsamateks olid sellel peol aga 4 tüdrukut ja üks poiss, kes sügisel kooliteed alustavad. Nende poolt esitatud laul tähtedest koos vahvate liigutustega, tõstis kõigi külastajate suunurgad kõrgele.
Kätte jagatud joonistuste mapid, koolivalmiduskaardid, kingitused ja lilled tõstsid kooliminejate uhkust veelgi. Ongi põhjus uhke olla, sest kogu aasta on kõvasti kooliks ettevalmistatud ja nüüd võib südamerahuga esimest septembrit oodata.
Peo lõpetas laste ja vanemate poolt kaetud piknikulaud. Seekord küll toas, sest ilm oli vihmane, aga tore oli ikkagi!                                                                                PÕNEV PROJEKT
Puhhi lasteaia sõber Regina tutvustas meile võimalust tellida Saksamaalt komplekt, mis tutvustab lastele liblikate eluringi.
Mõeldud, tehtud! Komplekt tellitud, jäime põnevusega ootama. Umbes kolme nädala pärast saabuski saladuslik karp, kus sees kaks kapi kapsaussi moodi tegelasi, kes algul lastes kõhedust tekitasid. Ussikesed panime spetsiaalsetesse liblikavõrkudesse. Siis hakkasid need ussikesed aga nobedalt võrku kuduma ja varsti olid kookonis nagu väikesed oksajupikesed. Siit algas kõige põnevam osa, et kes ja millised need tegelikud liblikad siis on ja millal nad ometi välja tulevad oma kookonist. Ühel esmaspäeval oli aga last rõõm suur, kui paar liblikat juba võrgus tiibu sirutasid. Lapsed nägid ka reaalselt, kuidas see liblikas tasahilju sealt kookonist välja poeb. Nädalakese söödeti liblikaid spetsiaalse kaasas olnud siirupilahusega ja ühel õnnelikul päeval said kõik liblikad õnnelikult vabadusse lennata.
Liblikate eluringi jääb aga edaspidi tutvustama mulaaž, kus kõik need liblika arenguetapid olemas.
     

 


EMADEPÄEV RÜHMADES

Et oma kalleid emmesid meeles pidada, kutsusid lapsed emmed nn rühmaõhtule. Mõlemas rühmas toimusid ühised koostegevused, koos maiustamine, laste väikesed etteasted. Emmede südamed tegid aga härdaks laste poolt tehtud kaardid ja kingitused. 

Aitäh Teile, kallid emad ja käsikäes oleme ka meie alati Teie laste jaoks olemas!

  

 


 

SPORTLIK HOMMIKUPOOLIK

06.05 sportisid Tartu eralasteaiad Sepa staadionil. Lasteaed Rübliku eestvedamisel toimus juba kolmandat kevadet spordipäev, kus lapsed said päris treenerite käel all proovile panna oma sportlikke võimeid. Mõõtu ei võetud, aga korraliku treeningu sai iga laps, sest spordipesasid oli mitu, kus sai teha erinevaid harjutusi.

Põnevust ja mängulisust lisasid toredad kostüümides tegelased. Rõõmsale ja tegusale hommikupoolikule panid ilusa punkti tervislikud auhinnad ja diplom osalemise kohta.

Puhhidele meeldib sportida ja ootame juba järgmist võimalust!

Tänusõnad korraldajatele!

   

 


ERALASTEAEDADE NÄITEMÄNGUPÄEV

Juba viiendat kevadet toimus Tartu eralasteaedade näitemängupäev. Võõrustajaks ikka Puhhi lasteaed. Sellel aastal oli lausa maraton, sest kõik kuus osalenud eralasteaeda esitasid oma näidendid ühel hommikupoolikul. Kahjuks seitsmenda osaleja väikesed näitleja jäid haigeks, aga lubasid järgmisel aastal kindlasti kohal olla.

Sellel aastal siis olid järgmised etendused: 

·        Lasteaed Puhhi  - etendus „Kuidas vaeslaps õnne leidis ehk ahnus sauna ligi“ (tähistamaks eesti keele aastat!)

        ·        Lasteaed Tupsik – etendus „Kevade tulek“ (aastaajale kohane rõõmus lille ja linnulaululine!)

·        Lasteaed Rüblik-  etendus „Vares vaak ja sõbrad“ (väga toredate kostüümidega õpetlik lugu sõprusest ja asjadest!)

·        Lasteaed Anni – etendus „Paberi seiklused“ (päevakajaline tore etendus keskkonna hoidmisest!)

·        Lasteaed Väike Pauline- etendus „Hallike“ (väga südamlik lugu sõprusest ja armastusest!)

·        etendus „ Sipelgas Saglepis „ Õpetlik lugu töökusest ja üksteise abistamisest!)

Et vahepeal veidi jalgu sirutada, siis tegi Anne väga hoogsat võimlemist, mis pani lapsed naerust ja rõõmust rõkkama.

Kõhtu täitis aga ühiselt kaetud peolaud, kust ei puudunud pannkoogid, kringel, näksid, puuviljad jne.

Olid tore taaskohtumine!

Aitäh kõikidele tublidele näitlejatele ja nende juhendajatele!

Ühiselt jäi kõlama, et järgmisel aastal ikka jälle! Nagu üks juhendaja ütles, et muidu jääb kevadesse kohe tühi koht, kui seda üritust ei toimu.

Aitäh Teile kõigile kaasalöömise ja hea sõna eest!

Tänulikud Puhhid

 

 

 

 


 

PEREPIDU

16.04 kogunesid meie lasteaia pered, et pidada enne kevadpühi üks tore pereüritus. Kõigepealt esinesid lapsed peredele erinevate laulu-, tantsu- ja pillimängu etteastetega. Laste väga emotsionaalne esitus liigutas väga nii vanemaid kui ka lasteaia personali. Lapsed olid väga-väga tublid!
Pidu jätkus põneva orienteerumismänguga lasteaia mänguväljakul ja lähemas ümbruses. Iga pere sai kaardi, kuhu peale olid joonistatud erinevad pesad. Pesadest tuli leida tähed ja viimases pesas oli ÜLLATUSKÜLALINE, pühadejänku täiesti elusuuruses ja jagas lastele kenasid kevadrohelisi üllatusmune. Enne kingituse saamist pani aga iga laps koos jänkuga leitud tähtedest kokku sõna – KEVAD!
Oli taaskord üks tore ettevõtmine peredega.

Aitäh, kallid suured ja väikesed Puhhi lasteaia sõbrad!

Soovime Teile toredaid munapühi ja sooja kevadpäikest!
 

  

 

   

 


 

PUHHILASTE AVASTUSRETKED

Meie lasteaia laste avastusretked võtavad üha kaugemaid piire. Seekord siis külastasime EMÜ Võrtsjärve õppekeskust, kus osalesime õppeprogrammis „Kalad“. Eesmärgiks oli anda lastele teadmisi kalade eripärast võrreldes maismaaloomadega, õpetada lapsi vaatlema ja tundma olulisemaid kalaliike.

Kalu, mida vaadata oli tõesti palju ja kogu see kalade elu akvaariumites pakkus elamust nii väikestele kui kaasas olnud täiskasvanutele. Teoreetiliselt õpitu sai kinnitust läbi toredate õppemängude ja meie tähtsamate kalade nimetused: haug, ahven, koha, angerjas, aga ka lõhe ja forell, olid paljudel lastel peale programmi läbimist kindlasti meeles.

Elamust pakkus ka akendest ja õuest avanev imeilus vaade Võrtsjärvele. Kõhtu kõditas kaasavõetud pirukas ja kõrrejook.

Aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele võimaluse ja toetuse pakkumise eest!

Aitäh meie pikaaegsele koostööpartnerile Tartu Bussikeskusele transpordi eest!

Aitäh toredatele giididele, kes lastele kalade elu põnevalt ja õpetlikult seletasid!

 

Oli igati õpetlik ja tore reis! Soovitan väga lastega selles programmis osaleda!

 

  

 

 


 

KÜLAS HARIDUS- ja TEADUSMINISTEERIUMIS

Tiigrikutsude rühma lapsed külastasid  Haridus- ja Teadusministeeriumi. Uuriti millist tööd seal kaunis ja tähtsas majas tehakse  ning peeti tähtsat mängukoosolekut.

Aitäh Sigrele, kes selle toreda õppekäigu võimalikuks tegi!

     


 

EESTI KEELE KAUNIS KÕLA!

14.märts on EMAKEELEPÄEV! Tiigrikutsude rühma lapsed mõtlesid kodus koos perega, milline sõna on eesti keeles kõige ilusam. See sõna kirjutati paberile ja laps kaunistas selle ära. Lasteaias hommikuringis tutvustas laps oma sõna teistele ja põhjendas, miks nad perega just selle sõna valisid.

Kaunistatud sõnadest pandi üles näitus!

    


 

TÜDRUKUD JA POISID!

Märtsikuus oli Puhhis kaks toredat teemapäeva. 8.märts oli TÜDRUKUTEPÄEV ja 15.märts POISTEPÄEV.

Tüdrukud tulid sellel päevad lasteaeda tüdrukulikult kaunites kleitides. Väiksematel olid kaasas ka lemmiknukud. Koos valmistati helmestest käevõrusid ja suuremad lapsed said proovida õpetajate abiga ka veidi meikimist (ja näomaalingut) ning küünte lakkimist. Üllatuskülalisena olid 2 juuksurit, kes kõigile soovijatele päevakohased soengud tegid. Aitäh Romani ema Paula  ja ema sõbranna!

Poisid üllatasid tüdrukuid kaardiga.

Poisid läksid aga oma päeval hoopis Ruudi lemmikloomapoodi, et tuua rühma akvaariumisse kalade täiendust. Iga poiss sai valida poest kala ja koos õpetajaga toimetati rüma akvaariumisse. Tore ju vaadata, et just see kala on minu valitud!

Tüdrukute poolt kingituseks kaardid ja Jandre üllatas veel sõpru üllatusmunaga! Aitäh kõigile!

Olid põnevad päevad!

 

 

 


 

LASTEAIA SÜNNIPÄEV

Palju õnne, kallis Puhh!

Juba 9 aastane. Ikka käsikäes rõõmsalt edasi!

  


 

EESTI VABARIIK 101

Palju õnne, meie kallis kodumaa!

Lapsed laulsid muusikaõpetaja juhendamisel rahvalikke laule, tantsisid vanu tuttavaid ringmänge ja maiustasid sünnipäevkringliga. Laste seljas olevad Eesti lipu värvitoonides riided andsid päevae erilise pidulikkuse. Elevantside rühma lapsed koos oma tublide õpetajate ja vanematega korraldasid näituse " Eesti lipp", mis lisaks oma vaatamisväärsusele, näitas, et Eesti lipu värvide kombinatsiooni saab kasutada väga erinevalt, ja alati tundub ilus ja pidulik.

Aitäh Teile, head vanemad, kes kaasa mõtlesid ja aitasid!

    

 

 


 

LEIAME MÕMMIKULE UUE KODU

Elevantside rühm osales Omniva kampaanias ,,Leiame Mõmmikule uue kodu". Kuna veebruar on sõpruse-ja headuse kuu, siis soovisime ka ise head teha ja otsustasime kampaaniast osa võtta. Kampaania käigus said lapsed tuua lasteaeda mänguasju, mida nad soovisid kinkida lastele, kellel läheb neid rohkem vaja. Pered olid sedavõrd osavõtlikud, et pakiautomaati saime viia lausa kolm suurt kotitäit mänguasju! Täname kõiki osavõtjaid ka omalt poolt ja oleme kindlad, et mänguasjad toovad lastele kindlasti palju rõõmu.

 


 

                                                                  TÕNISEPÄEV IHASTE METSAS
Kuna vanarahvatarkus ütleb, et tõnisepäevast on pool talve möödas, siis käisid Lasteaed Puhhi Tiigrikutsude rühma lapsed uudistamas talvises metsas, et näha jälgede ja muude tunnuste järgi, kuidas elu metsas käib. Poole talve möödumist illustreerib vanasõna ka talveuneliste kohta: tõnisepäeval pöörab karu teise külje ja hakkab teist käppa imema. Lapsed uudistasid iga väiksematki küngast, et äkki ongi karu koobas. Otseselt koobast ei leitud, aga põnev oli küll, sest ei tea ju, kes tegelikult seal lume ja oksahunnikute all magavad. Et poole talve peal peab veel pool toiduvara alles olema, siis pandi metsaelanikele ka veidi kosti.
Tõnisepäeval täheldatakse ka kevade algete ilmumist: päev läheb kukesammu võrra pikemaks, päike hakkab eredamalt paistma. Ilm soosis laste õppekäiku ja tagasijõudes olid lisaks uutele loodusteadmistele ja kõigil punased põsed ja ninaotsad.
Üksmeelne otsus oli, et kevade saabudes minnakse metsa taas avastama.

    

 

         


 

JÕULUAEG... 

 

                   

                 

 

KAUNEID JÕULUPÜHI JA TOREDAT AASTAVAHETUST!


 

 MEIE LASTE ISAD ON PARIMAD!
Isadepäevaks valmistuti mõlemas rühmas juba varakult, ikka selleks, et isadepäevaks toredaid kingitusi meisterdada. Peopäeval küpsetasid lapsed veel koos õpetajaga isadele kaneelirulle.
Isad ise kutsuti kohale teisipäeva õhtul Tiigrikutsude rühma ja neljapäeval Elevantside rühma. Sellel aastal oli välja kuulutatud kino- ja mänguõhtu isadega. See kino oli ikka isade oma lastest. Suuremad lapsed said kinolindil ise rääkida, milline nende isa on ja väiksemate laste tegemisi oli õpetaja filminud lausa kolme kuu vältel. Isadele igal juhul meie filmid väga meeldisid, sest peale pidu sooviti filmi ka isiklikule mälupulgale, et seda ka teistele kodustele näidata. Peale kino siis isadega koos maiustati kaneelirullidega, mängiti ja joonistati. Elevantside rühma isad ! oli väga vaimustuses meie uute õppevahendite, robotitega mängimisest (igal juhul suurema innuga kui lapsed).
Aitäh lastele, õpetajatele, isadele ja nende peredele toreda isadepäeva tähistamise eest!
   

 


 

                                                                                HALLOWEEN
See kaugemalt laenatud püha on laste hulgas väga oodatud. Nii ka sellel aastal, kui hommikul hakkas lasteaeda tulema igasuguseid veidi hirmutavaid tegelasi. Tegevused toimusid mõlemas rühmas.
Aitäh vanematele, kes olid laste kostüümide seadmisel kõvasti vaeva näinud.
Lisaks oli lastel kaasas veel suupärane lauale panekuks ja koos maiustamiseks. Ka siin olid küpsetised, kommid tavapärasest veidramad, meenutades siis kummitusi, nõidasid, ussikesi, nahkhiiri jne.
Aga pidu oli lõbus ja väike õudus ja hirm lisas peole ainult vürtsi juurde.


 

SÜGIS BOTAANIKAAIAS

Esmaspäeval, 15. oktoobril, käisid suuremad Elevantside rühma lapsed botaanikaaeda külastamas. Tutvuti erinevate lillede, taimede ja loomadega. Lastele eriti meeldisid teod, kes lehe all parajasti toimetasid ja pardid, kes nägid välja nii ilusad. Pärast botaanikaaeda tutvusime lähemalt Tartu Raekoja platsiga ning seejärel bussiga lasteaeda tagasi. Lapsed olid väga tublid, elamust pakkus nii bussisõit kui botaanikaaed. Ühine otsus, et ka meie lasteaia väiksematega võib ette võtta juba lasteaiaõuest kaugemaid õpperetki.

 

 

 

 

 


                                              

                                                               MUUSEUMITUND Viljaterast leivani
Puhhis on leivanädal. Kui väiksemad tõid kodust erinevaid leivasorte ja maiustasid nendega, siis suuremad lapsed käisid Ülenurme Põllumajandusmuuseumis projektil „Viljaterast leivani“.

Leivatares saime teada kuidas tehakse leivatainast, vormitakse leiba ja tehakse võimasinaga võid. Iga osaleja sai vormida väikese leivapätsi ja vändata võimasinat. Räägiti ka leivaga seotud kommetest.
Kuni leivad küpsesid, külastasime rukkiküüni. Rukkiküünis õppisid lapsed tundma eestimaiseid teravilju. Tutvuti maaharimise ja viljakoristusega seotud tegevuste ning töövahenditega. Laps sai ise proovida, kuidas pekstakse kootidega vilja, tuulatakse tuulamissariga, jahvatatakse jahvekivide, uhmri ning käsikiviga jahu. Õpikojas uudistasime näitust ning õppefilme ning sõime enda küpsetatud leiba, mis oli kindlasti magusam ja parem kui poest ostetud leib.
Õppekäigu eesmärgiks oli:
lapsed oskavad eristada teraviljasorte ja tunnevad põllutöid nagu kündmine, külvamine ja viljalõikus;
lapsed on saanud teada, milline on vilja teekond seemnest leivani ja leiva koostisosad ning nad on näinud leivategu ning saanud ise leivapätsi vormida.
Aitäh toredatele juhendajatele!

 


 

KAISULOOMAHAIGLA

Tiigrikutsude rühma lapsed käisid koos oma kaisuloomadega kaisuloomahaiglas. Lapsed pidid välja mõtlema oma kaisuloomadele haiguse, et arstid saaksid nad jälle terveks ravida.

Vahva ja lapsesõbraliku ürituse korraldasid Teaduskeskus AHHAA, SA TÜ Kliinikumi lastekliinik ja TÜ arstitudengid. Ürituse eesmärgiks oli läbi mängu tutvuda lähemalt arstide tööga ning et arste pole vaja tegelikult üldse karta.


                                                                                           MIHKLILAAT
Sellel sügisel toimus Puhhis esmakordselt MIHKLILAAT. Enne pidasime lastega aru, et mille jaoks me raha korjame. Ühiselt arvati, et üks tore PESAKIIK, kus saab sõpradega mitmekesi kiikuda, oleks just tore kingitus laadalt saadud raha eest.
Laadalaud oli väga rikkalik, kust sai korralikult kõhu täis, nii soolast salatit ja mõnusat kohvi kui ka kõikvõimalikku magusat kraami nautides. Koju kaasa võis osta lisaks küpsetistele ka vutimune ja hoidiseid. Agarad vanemad olid koos lastega usinalt laadaks valmistanud. Laadal müüjateks olid nii lapsed ise kui ka mõned lapsevanemad. Tore oli vaadata, et nii väikesed müüja rollis kui suured ostja rollis nautisid toredat laadamelu. Raha kogunes tublisti ja laste unistus PESAKIIGU näol saab üsna varsti teoks.
Taas kord oli üks tore üritus, mis võiks saada igasügiseseks traditsiooniks! Aitäh kõigile asjaosalistele abi ja kaasalöömise eest!
   

 


                                                  

                                                                              JALGRATTAPÄEV
10.09 oli lasteaias selline päev, kus kõik lapsed tulid lasteaeda oma sõiduvahendiga- kas siis päriselt ise sõites või sõitis sõiduvahend autos koos perega. OLI JALGRATTAPÄEV! Kuna meie lasteaias toimus see esimest korda, siis oli elevust kohe hommikust saati. Kõigepealt räägiti rühmades, millised on jalgratta osade nimetused, milline on KORRAS jalgratas ja milline jalgratturi kohustuslik turvavarustus ning millised ohud jalgratturit kimbutavad.
Rõõm oli vaadata, et rattad oli kaasas kõigil lastel- kas siis päris jalgrattad või tõukerattad. Mõnel pisikesel oli kaasas hoopis jooksuratas. Peaaegu kõigil olid ka kiivrid ja mõnel veel jalgratturi kindadki.
Algul tegime lasteaia hoovis jalgratastega erinevaid võistlusi ja vigursõitu. Siis aga läksime ühiselt suurde parklasse, kus võis vabalt sõita. Loomulikult kehtisid ikka ka reeglid, et õnnetusi ei juhtuks.
Laste näod olid täis rõõmu ja õnne, sest rattaga sõitmise tegevus oli niivõrd mõnus, seda enam, et ega igapäev lubata päris suures parklas sõita. Osa võtsid ka kõige pisemad ja neilgi jätkus julgust oma väikeste ratastega suuri tiire teha.
Kevadel kindlasti kordame sellist tegevust!
 


 

VÄIKESTE VIIKINGITE JÄRVERETK

Juba järgmisel päeval, 14.09.18 seiklesid Puhhi lasteaia lapsed viikingilaevaga Turm mööda Emajõge sõites. Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastusel toimus projekt „Väikeste viikingite järveretk“. Osa võtsid meie suuremad lapsed ehk siis Tiigrikutsude rühm.
Enne veele minekut said lapsed nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi. Toredad juhendajad Jõe- ja Järvehuntide Akadeemiast rääkisid lastele mage vesi vs soolane vesi, andsid ülevaate järvedest, nende kujunemisest ja tähtsusest inimesele läbi aegade, järvede elustikust ja elanikest. Programmi praktilise poole käigus vaadeldi ja õpiti kaldataimestikku tundma, kahvaga püüti veest erinevaid elanikke ja määrati neid luubiga uudistades. Abiks olid pildid erinevatest vee- elanikest /putukatest ja laste rõõmuks püüti kahvaga kinni nii mõnigi pildid olev putukas või muu elanik. Mõõdeti veetemperatuuri ja pH-d. Kõige põnevam aga oli tõelise viikingilaevaga veepeal olla ja sealt kaldaid ja vett uudistada ning viikingisarve puhuda. Reis oli eriline ja õpetlik, nii ohutuse kui teadmiste osas. Puhhid jälle targemad ja soovitame seda retke teistelegi!

Aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele toetuse eest ja Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia juhendajatele projekti läbiviimise eest!

                               

 


                                                             ÕPPEKÄIK TARTU LOODUSMAJJA
Lasteaed Puhhi 2018/2019 õppeaasta üheks eesmärgiks on lastele kogemuste, elamuste ja teadmiste andmine läbi reaalse elu ehk siis võimalikult palju õppekäike.
Esimene käesoleva õppeaasta õppekäik viis 13.09.18 Tiigrikutsude rühma lapsed Tartu Loodusmaja, kus oli üleval tore seenenäitus.Tunniajalise seeneprogrammi jooksul said lapsed teada: kes need seened on, mis elu nad elavad oma mitmekesisuses ning kes seeni söövad; tutvuda väikesel seenenäitusel mõnede oluliste söögiseente, mürkseente ja puiduseentega; uurida seente viljakehasid ja niidistikku ning seeneusse väikeses seenelaboris; nuusutada, katsuda, vaadata ja mängida.

Oli õpetlik ja tore õppekäik. Aitäh Loodusmajale võimaluse eest!

      

 

  


                                      Uhket ja huvitavad uut  2018/2019 õppeaastat kõigile!                                     

Puhhi lasteaia lapsed küpsetasid teadmistepäeval ise maitsvat õunakooki, tantsisid, laulsid ja mängisid laulumänge.

 Ees ootab palju toredaid ette võtmisi ja üritusi.   


                                                     TÖÖ- JA RÕÕMUPIDU PUHHI LASTEAIAS
30.04 oli lasteaias välja kuulutatud talgud, ehk siis Töö- ja rõõmupidu. Ikka nii, et enne töö ja siis lõbu.
Alguse sai kõik sellest, et lasteaia personal panid pead kokku ja mõtlesid, et mida lastele õues sellel kevadel põnevat pakkuda. Interneti avatud maailm andis ideid, mis kohe ka lastevanemate listi edasi rändasid ja maha sai hüütud ka abipalve lastevanematele, et teeks lastele midagi oma kätega.
Pidasime silmas meie lasteaias kasutuses oleva Reggio Emilia pedagoogika põhimõtteid, loodusliku ja taaskasutusmaterjalide kasutamist ja seda, et lapsel jääks palju võimalust enda fantaasial lennata lasta ja erinevaid mänge mängida. Et lastel oleks tõeline lapsepõlv!
Meie fantastilised lapsevanemad olid nõus kohe kaasa lööma, koos lepiti kokku mida teha ja mis selleks vaja läheb- toodi liiva, terassilaudu, euroaluseid, valmis isetehtud mänguköök, nõusid, kriiditahvleid jne.
30.04 väljakuulutatud talgutel käis usin tegevus. Lisaks mängunurkade ehitusele, kaevati suuremaks meie köögiviljapeenar, tehti korda lillepeenar, riisuti lehti, veeti liivakastidesse ja kiikude alla liiva jne.
Valmis väga äge välikohvik koos istumiskohaga, mis on koos mänguköögiga kogu aeg aktiivses tegevuses. Usinad lapsevanemad, kes välikohvikut ehitasid, toimetasid lasteaias ka veel nädalavahetusel.
Töö tegemise lõpus said aga kõik väikesed ja suured maiustada meie toitlustaja poolt tehtud pannkookide ja moosiga.
Oli toimekas, tore ja tulemusrikas õhtupoolik. Meie mänguväljak näeb rõõmsam välja ja lastel lustimiseks ja mängimiseks rohkem võimalusi. Aitäh, kõigile kaasalööjatele!!!                                     

                                                   

    

                                                  TARTU ERALASTEAEDADE KINGITUS EESTILE!
Tavaks on saanud, et Tartu eralasteaiad kohtuvad kord kevadeti, et pidada koos eralasteaedade näitemängupäevi. Nii on see olnud juba kolm aastat. Sellel, järjekorras juba neljandal kevadel otsustasime aga teha kingituse EESTI 100 juubeliaastaks. 26.04 võõrustas taas eralasteaed Puhhi oma häid sõpru ja teoks sai laulupäev „Laulan sulle, Eesti!“. Osa võttis 5 Tartu eralasteaeda – lasteaed Tupsik, lasteaed Rüblik, lasteaed Anni, lasteaed Puhhi ja Tartu Luterliku Peetri Kooli lasteaed. Kokku osales 90 last.
Iga lasteaed esitas kuni neli laulu, milles vastavalt kokkuleppele oli üks Eesti teemaline laul ja üks poplaul ning kaks laulu vabal valikul. Seati ka tantsusamme ja mängiti erinevaid pille. Kõik lastegrupid teenisid ära publiku suure aplausi. Pidulikule osale pani võimsa punkti kõikidest osalevatest lastest koosnev ühendkoor, kes laulis võimsalt laulu „Kus on minu koduke“.
Ja mis sünnipäev on ilma sünnipäevalauata. Kõiki lapsi ootas koridori kaetud kaunis sünnipäevalaud, kus olid ahvatlevad lihapirukad, puuviljad, küpsised, kringel ja jäätis. Iga eralasteaed oli panustanud sünnipäevalauale oma osa.
Aitäh Teile head kolleegid ja sõbrad Tartu eralasteaedadest ja palju õnne, kallis, Eesti!

Sündmuse link : https://www.ev100.ee/et/laulupaev-laulan-sulle-eesti

 

 


                                                                     PROGRAMM „Suur järv Peipsi“

Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekti „Loodus ja loomad õpetavad“ teine õppekäik viis meie lasteaia suuremad lapsed õppekäigule Kasepääle. Koos väga toimeka ja targa giidiga uurisime loodust järvel ja järve ääres, mängisime erinevaid keskkonnamänge, uurisime binokliga linde. Edukas projekt jätkus „Peipsi järve elu tuba“ ruumides., kus lapsed said praktiliselt täita erinevaid töölehti, uurida infostende kaladest, katsuda ja mängida reaalsete vahenditega. Näiteks pakkus palju elevust ehtsate kaluririiete selga proovimine või kõige raskema püütud kala raskuste liivakottide tassimine.
Kuigi ilmataat meid just ei soosinud, oli projekt edukas ja lapsed on kindlasti palju keskkonnateadlikumad ja oskavad loodust rohkem märgata ja hoida.

Aitäh KIK-le rahastuse ja  meie toredale giidile Eeva Kirsipuu-Vadile õpetliku programmi eest!


                               

 

 


                                                                            VAHVA SÕIT FELIXISSE

04.04 oli lasteaia suuremate laste poolt pikalt ja väga oodatud päev. Koos sõpradega eralasteaiast Rüblik läks sõit Põltsamaale Felixi tehasesse, et oma silmaga näha, kust need maitsvad mahlad ja ketšup tulevad. Et tehases on väga ranged puhtuse nõuded, siis said nii lapsed kui õpetajad täieliku turvavarustuse mütsi, kitli, kaitsesusside ja kinnaste näol. Meeleolu oli rõõmus ja piltidelt näha, et ka väljanägemine oli tore.

Meie asjalik giid näitas ja rääkis, kuidas toimub mahlade pakendamine, smuutidele siltide kleepimine ja supiköögile purgisuppide valmistamiseks köögiviljade koorimine ja tükeldamine. Saime teada ka kui palju huvitavaid tooteid Felixis tehakse.

Peale tehase avastusretke said lapsed ise saiale pudelimoose pigistada ja kõrrejooke nautida.

Oli tore reis, aitäh eralasteaiale Rüblik, aitäh Terjele ja tema perele, kes selle toreda reisi võimalikuks tegid. Meie koostöö kahe lasteaia vahel on sujunud hästi ja ees ootavad juba ühised uued põnevad ideed.

       

                                                                                  


 

TÜDRUKUTE- JA POISTENÄDAL

Naistepäeva nädalal olid meie lasteaia tähtedeks tüdrukud. Huvitavaid tegevusi jagus igasse päeva. Esmaspäeval räägiti muinasjutte ja tehti näomaalinguid, teisipäeval räägiti ja mängiti tüdrukute ameteid, õpiti ja prooviti meikimist, kolmapäeval oli soengute päev, neljapäeval kleidi- ja tordipäev ja i-le täpi pani lustakas moešhow, kus tüdrukud said näidata kodust kaasa võetud riiete komplekte. Vaatajateks olid poisid, kes ka tüdrukutele pärast lilli kinkisid. Laval olid tõelised mannekeenid, kes oskasid mannekeenilikult kõndida ja naeratada.

 


Järgmisel nädalal aga olid au sees poisid. Alustati kohe esmaspäeval lipsupäevaga. Ühel korralikul mehel peab ju ikka ilus lips ees olema. Teisipäeval külastas meid Elisabethi isa, kes oli kohal oma tööautoga, nimelt on ta taksojuht. Taksojuhi töö tundus lastele päris põnev ja esitati palju huvitavaid küsimusi. Kolmapäeval said suuremad poisid endale poisilikud näomaalingud, väiksemad aga võistlesid takistusrajal ja proovisid erinevaid poiste ameteid. Neljapäeval oli lasteaias jällegi külaline, seekord politsei. Kaks politseinikku tutvustasid politseiniku elukutset ja töövahendeid. Oli väga põnev kohtumine. Reedesel päeval aga tegid suuremad poisid palju võileibu, nii et kokku pannes tuli üks pikk-pikk võileib. Väikesed meisterdasid aga maitsva küpsisetordi. Üksteist kostitades lõpetati teemanädalad mõnusa kehakinnitusega.
   

 


 

EESTI 100

Lasteaed sai lipuehtesse nädala juba sünnipäeva nädala algul. Koridoris sai uudistada näitust „Eesti 100“, mille eksponaadid olid toonud kas vanemad või lasteaia personal. Toredad olid lastega koos tehtud meisterdused, vanad auhinnad ja veel muud huvitavat.
22.02 toimus aga meie lasteaias pidulik aktus. Lasteaia „presidendipaar“ oli kutsunud külla lapsevanemad ja kõik oma lasteaiakaaslased.  Toimus kätlemine ja heade soovide edastamine. Ka lapsevanemad ei saanud enne saali, kui olid mööda vaipa presidendi juurde jõudnud ja aastapäevasoovid edastanud. Järgnes asjakohane laste esinemine, seejärel ühistantsud vanematega.
Ja siis kõige mõnusam osa! Lapsed olid valmistanud palju erinevaid tikuvõileibu ja laudade krooniks olid 2 teemakohast torti. Presidendipaar palus kõiki suupistetele. Vaieldamatult olid kõige populaarsemad kiluvõileivad. Oli südamlik ja tore kokkusaamine!