Meie lood

VILKURIGA AUTO TÕTTAB APPI!

Jaanuarikuu lõpus käisid Puhhi lasteaia noorem ja vanem rühm õppekäigul Tartus Annelinna Päästekomandos.  Koha peal said lapsed näha erinevaid ruume, mida tuletõrjujad tööl olles kasutavad, lastele räägiti, mida peab üks tubli tuletõrjuja teadma ning oskama, et selles ametis hästi hakkama saada ja koos uuriti, millised asjad on peidus  päästeautos.

Täname lahke vastuvõtu eest Annelinna Päästekomandot!

     


 

KAUAOODATUD LASTETEATER

Juba eelmisel õppeaastal ootasime Võlumaa lasteteatrit etendusega „Kessu ja tripp“. Kahjuks tulid haigused vahele ja teater ei toimunud.

Seda rõõmsamad olime, et sellel aastal Võlumaa lasteteater meieni jõudis ja lastel seda põnevat ja mängulist etendust „Kessu ja tripp“ nautida võimaldas. Ka kõige väiksemad pidasid tunnise etenduse vastu ja olid väga tublid teatriskäijad! Eks see näitas, et etendus oli tõesti lõpuni põnevust pakkuv.

Aitäh näitlejatele! Puhhi lapsi aga ootab veebruaris ees Klaverijuttude klassikalise muusika lasteaiakontsert "Pähklipureja". 


PUHHIS KÜLAS REGGIO EMILIA KLUBI

09.01.18 võõrustasime Reggio Emilia Klubi liikmeid. Ka meie lasteaed väärtustab projektõpet, kus esikohal on lapse huvi maailmas toimuva vastu.

2018 aasta algab Reggio Emilia klubi jaoks uuel tasandil - on sündinud Eesti Reggio Emilia Ühing! Ühingu klubilised kokkusaamised jätkuvad traditsiooniliselt erinevates lasteaedades, et jagada läbiviidud ja kogetud projektitöö kogemusi, rääkida oma igapäevatöö rõõmudest ja muredest.

Sellel kohtumisel jagasid kogemusi Jaana Koger (kes on ka klubi eestvedajaks) nädalasest õppereisist Itaaliasse Reggio Emiliasse ja Puhhi lasteaia õpetajad lastega läbiviidud projektidest. Osa võttis sellel korral rekordarv osalejaid (50 ringis).

Aitäh Jaanale eestvedamise ja osavõtjatele kaasalöömise eest!

Uute kohtumisteni!


 

SOOVIME KÕIGILE VÄIKESTELE JA SUURTELE SÕPRADELE IMELIST UUT AASTAT!

                                                           JÕULUOOTUS JA JÕULUMAA
Jõuluootus on lastele põnev ja magus aeg. Nii käivad heade Puhhilaste juures ka sellel aastal kohe iga päev päkapikud, just siis, kui lapsed magavad. Ja kellegi suss pole veel tühjaks jäänud. Meie lasteaias on ju ainult head lapsed!
08.12 külastasid suuremad lapsed imelist jõulumaad Ihastes. Tore oli koos piparkooke kaunistada ja hiljem tee kõrvale siis need ära krõbistada. Lõbus oli jõuluvanaga juttu puhuda ja pilti teha ning jõuluvanale sinna päris Lapimaale ka kiri saata. Eriliselt armas oli aga küülikutele, kitsedele ja lammastele pai teha.
Täname ja kiidame meie tublit lapsevanemat Vivikat toreda ettevõtmise algatamise eest!

.
 

  

 

 


                                                                        KADRITRALL
23.11 lustisid meie lasteaia väikesed Kadrid mänguhommikul. Lauldi kadrilaule, räägiti kadripäeva kommetest ja mängiti rahvamänge.
 

 


                                         ISADEGA LOODUSMUUSEUMIS
Puhhi lapsed tähistasid isadepäeva Loodusmuuseumis. Tore oli koos isadega giidi selgitava ja huvitava jutu saatel uudistada kodumaiseid ja eksootilisi loomi, tutvuda elavnurga asukatega: : kilpkonna, kuningpüütoni, tarantli ja paljude teistega. Kellel piisavalt julgust, sai kuningpüütonile pai teha või mao kasvõi kaela riputada.
Sellel aastal siis selline tore isadepäev, uuel aastal ja uued ja huvitavad tegemised.

   

  


                                                             HALLOWEEN
Lastele pakub põnevust ka ameerikalik püha Halloween ehk siis vaimude, nõidade ja haldjate liikumise püha.
Juba varakult arutasid lapsed selle päeva kostüümidest ja tavadest. Õigel päeval olidki lapsed vahvates kostüümides. Peeti maha lustakas halloweeni pidu ja ei puudunud ka kõrvitsalaternad ja teemakohased kommid.

 


 

                                                             KUIDAS PIIM POODI SAAB?
Sellise küsimuse on kindlasti paljud lapsed esitanud kas oma vanemale või õpetajale. Et asjale selgust saada, käisid Puhhi Lasteaia lapsed EMÜ katsefarmis Eerikal. Kaasas olid lapsed 1,5 kuni 7 aastani. Nii mõnigi laps nägi lehma esimest korda ja sattus vaimustusse vasikatest. Nägime reaalselt ka kuidas robot lehma lüpsab ja piim kogujasse voolab. Nägime, mida lehmad söövad ja kuidas laudas elavad. Uusi teadmisi ja tarkusi igapäevaelust said nii lapsed kui ka täiskasvanud. Kindlasti on lapsed nüüd teadlikud, et piim tuleb ikka laudast, mitte poest.
Aitäh, meid juhendanud giidile! Oli õpetlik ja põnev õppekäik!
 

 


 

                        KESKKONNAINVESTEERINGUTE KESKUSE KINGITUS MEIE LASTELE

Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekti „Loodus ja loomad õpetavad“ esimene, tore, pikk ja õpetlik väljasõit toimus Järvamaale, Wile farmi, kus elavad põnevad loomad- alpakad.

Lapsed ja kaasas olnud lapsevanemad said näha palju eri värvis ja suuruses alpakasid. Giid oskas huvitavalt rääkida nende salapäraste loomade päritolust ja hingeelust.  Lastele meeldis eriti väike alpakabeebi ja see, et alpakabeebit nimetatakse kriaks.

Villatoas katsuti ja võrreldi alpaka ja lambavilla. Imetleti alpakavilla erinevaid värvitoone, saadi teadmisi villa töötlemise tsüklist, st villa kraasimisest, ketramisest, korrutamisest kuni valmis kudumini. Lastele uued teadmised olid kraasid, kedervars, vokk, kangasteljed. Nähti ja võrreldi erinevaid töö tegemise võimalusi, nt käsitsi villa kraasimine ja elektriline kraas, vana ja uut  tüüpi vokk,  silmuskudumine ja kangastelgedel kudumine.

Lapsed said palju teadmisi elu võimalustest maal ja looduses, looduse hoidmisest, loomade pidamisest, nende eest hoolitsemisest ja looduslikest toodetest, mida võimalik loomade villast saada ja teha.

Oli tore ja õpetlik reis. Aitäh kaasasõitjatele, aitäh võõrustajatele ja aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele võimaluse andmise eest!

   

                             

                 

 


 

                                                               SÜGIS TULI SAHISEDES

Puhhid tähistasid sügise sünnipäeva stiilipeoga „Sügis tuleb sahisedes“. Et  sellel aastal palju toredaid värvilisi puulehti, siis olid ka lapsed end nendega ehtinud. Räägiti ja arutleti sügise teemal ja fotograafile sai oma uhkes kostüümis poseerida. Oli lustakas sünnipäev!

Sügise teise tähtsa päeva,  mihklipäeva, puhul seadsime aga lasteaias üles laste ja lastevanemate koostöös valminud imelised ja erilised sügiskimbud. Aitäh kõigile näitusest „Sügiskimp“ osavõtjatele!

 

 

 

 


 

                                                  VANAVANEMATE PÄEVA TÄHISTAMINE

Et septembris on tore tähtpäev -vanavanemate päev, siis käisid meil külas vahvad vanaemad ja vanaisad, et koos oma lastelastega mängida. Eriti hea oli sellel õppeaastal näha, et vanaisad on  leidnud tee lasteaeda, et oma väikestega lastelastega aega veeta. Mõnus oli ka koos moosisaia süüa ja piima peale juua. Kohe nagu päriselt  maal vanavanemate juures!

 

 

 


 

UUS ALGUS JA ALGAB UUS!

Lasteaed Puhhi soovib kõigile ilusat uut õppeaastat!

Nagu meil kombeks on saanud, külastame septembrikuus Teaduskeskust AHHAA,  et tutvuda jälle millegi uue ja põnevaga. Nii ka sellel aastal. Meie lasteaia uudishimulikud 3-7 aastased lapsed käisid  huvitavaid ja põnevaid teadmisi saamas Teaduskeskuse näitusel “Ahhaa, inimkehad!”. Oli veidi jubegi, aga väga põnev ka, sest oli ju ainulaadne võimalus näha oma silmaga, milline on

inimkeha seestpoolt.

Limonatoorium pakkus aga hoopis midagi maitsvamat. Tehti päris limonaadi! Lisaks said väikesed keemikud teada, miks tekivad limonaadi sees mullid? Mis toimub limonaaditehases? Kui  palju on limonaadis suhkrut ja milline on  selle mullitava joogi täpne koostis?  Põnev ja maitsev!

 

Oli tore õppekäik ja ees ootab veel palju  huvitavaid väljasõite ja üritusi!

 

   

 

  

 


 

                                                                            ÕPPEAASTA LÕPUÜRITUS
Juuni alguses toimus meie lasteaia kogupereüritus Ihastes. Korraldajaks ja võõrustajaks Marielle ema Vivika, kes on Nüpli talu OÜ perenaine.

Lapsi ja vanemaid ootasid 100 küülikut, väike poni ja hobused. Nii väikesed kui suured said teadmisi küülikute maailmast, ise erinevat tõugu küülikuid paitada ja toita. Eriti armsad olid küülikubeebid ja angoora küülikud, keda saab kammida ja kellelt saab imepehmet villa.

Lapsed said töötoas juhendaja ja lapsevanemate abiga meisterdada erinevatest materjalidest jänkusid.

Koostöös Ihaste tallidega said lapsed näha ja kuulda ka hobuste elust. Kõige põnevam oli aga hobuse seljas ratsutada. Seal muruplatsi ääres lookles pikk lastejärjekord, kes kõik ootasid kannatlikult oma korda, et hobuse selga saaks.

Nii suurte kui väikeste kõhutäite eest vastutas lasteaed ja suu magusaks tegi võõrustanud talu poolt pakutud jäätis.
Vaatamata vihmasele ilmale, oli üks imevahva õhtupoolik. Aitäh korraldajale ja osavõtjatele!

                                                                   KAUNIST SUVE KÕIGILE!

 

 

 

 
 

 

  


 

VASTU SUVELE

01.06 tähistasime lastekaitsepäeva. Meie lasteaia suuremad lapsed külastasid Lõunakeskuses toimunud kevadetendust „Nukitsamees“. Koos käidi ka Rahva Raamatus ja valiti spordipäeval saadud kinkekaardi eest palju huvitavaid raamatuid.
Lasteaia kõige väiksemas käisid mängimas linna mänguväljakul. Laste suud said magusaks jäätisega ja muu maiusega!

  

                                                    

      


ÕPPEPROGRAMM "PÄEVAKOERA PÄEV"

30.05 külastasime projekti „Õpime õues“ raames Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse poolt korraldatud loodusprogrammi „Päevakoera päev“. Lapsed said põhjalikult teada liblika elutsükli ja kõik selle ka ise läbimängida. Eriti vahva oli vaadata väikeseid röövikuid, kellel käed kinni, aga maitsvad kurgid rippusid puuotsas ja süüa tahtsid kõik. Kõik tegevused olid põnevad ja lastele teadmisi, aga ka lusti pakkuvad. Aitäh toredatele juhendajatele!

   

  

 

 

 


 KEVADPIDU

25.05 saatsime teel 3 meie lasteaia lõpetanud last, kellel ootab sügisel ees uus ja huvitav algus- KOOLITEE. Sel korral said laste õpitud näidendit „Kuningatütar tahab kuud kätte saada“ nautida ka lapsevanemad ja teised külalised. Peole lisas vürtsi Sabatantsu huviringi laste esinemine ja nii mõnelgi vanemal võttis silma märjaks meie muusikaõpetaja Ingridi ja Marielle duett lauluga „Pesapuu“.
Peale pidulikku osa maitsti head ja paremat toidulaualt ja kuna ilm peapäeva just ei soosinud, siis batuudil said lapsed lustida järgmisel päeval. Oli kena, õppeaastat kokkuvõttev üritus.


 

                                                                           NÄITEMÄNGUPÄEV
16.05 said meie lasteaias aga kokku jälle näitemängusõbrad. Toimus eralasteaedade näitemängupäevade II päev. Seekordsed esinejad siis Tartu Luterlik Peetri Kooli Lasteaed etendusega „KUIDAS PÖIALPOISS HIIGLASEKS SAADA TAHTIS“ ja meie oma lapsed etendusega „KUNINGATÜTAR TAHAB KUUD KÄTTE SAADA“.
Päev läks korda ja mõlemad etendused olid suurt aplausi väärt.

 

 

 

 

 

 
 


PUHHIKESTE KEVADISED TEGEMISED

Maikuu on olnud lasteaias väga üritusterohke.
04.05 toimus Sepa staadionil eralasteaedade spordipäev. Üritus oli põnev, nägime uusi ja vanu sõpru ja tegime igasuguseid vigureid jalgpallidega. Juhendajateks. Tammeka Spordiklubi treenerid. Auhinnakott oli kopsakas, kus oli nii magusat kui tervislikku, lisaks veel õppevahendeid ja raamatute ostmiseks kinkekaart. Täname Rübliku eralasteaeda hästi organiseeritud ürituse eest!

 


 

 


                                                                         LUSTLIK PEREPIDU
27.04 kutsusid väikesed Puhhid oma toredad pered kokku ja peeti üks lustlik ja tore perepidu. Lapse laulsid ja tantsisid vanematele ning siis mängiti koos sportlikke ja põnevaid otsimismänge. Ei unustatud ära ka peagi saabuvat volbripäev ja laul „Nõiaelu“ esitus, kus lapsed laulsid koos muusikaõpetajaga ukulele pilli järgi, oli väga lustakas ja tore. Ei mäletagi, et meie saalis oleks korraga niipalju rahvast olnud, et suure ringi moodustamiseks tuli toolid kokku lükata. Rõngast läbi pugemise mäng pani painutama ja pingutama nii väikesed kui suured. Grupiti tähtede otsimise mäng ja lõpuks pika lause kokkusaamine nõudis üksjagu elevust, otsimist ja nuputamist. Lõpuks kokkusaadud lause „MUL ON VÄGA TORE PERE, NÜÜD KÕIK KOHVIKUSSE!“ juhatas pered kohvikusse, kus teenindajateks lapsed ja klientideks pere liikmed. Laste poolt valmistatud küpsisetordid, kaneeli- ja juusturullid maitsesid kõigile ülihästi!
Oli üks vahva ettevõtmine!

 

 


 

                                               ERALASTEAEDADE NÄITEMÄNGUPÄEVAD
Juba kolmandat aastat võõrustas meie lasteaed teisi Tartu linna eralasteaedasid, et maha pidada näitemängupäevad. Esimene päev toimus 25.04 ja sellel päeval said nii suured kui väikesed nautida kolme eendust: Anni eralasteaed esitas etenduse „Pillekene paksus metsas“, Tupsiku eralasteaed etenduse „Muti mure“ ja Rübliku eralasteaed etenduse „Hunt, kes oskas lugeda kümneni“.
Ürituse lõpus tänasime lapsi kommikoti ja kingitusega, mida saab rõõmsasti koos nautida. Juhendajad said aga tänutäheks lilleõied.
Järgmine näitemängupäev toimub 16.05, siis esinevad lasteaed Puhhi lapsed etendusega „Kuningatütar tahab kuud kätte saada“ ja Tartu Luterlik Peetri Kooli Lasteaed etendusega „Kuidas pöialpoiss hiiglaseks saada tahtis“.
Ühine soov nii laste kui õpetajate poolt oli, et traditsioon jätkub ja eralasteaedade näitemängupäevad toimuvad ka järgmisel aastal.

   


 

                                                                TALGUPÄEV LASTEAIA ÕUEALAL
20.04 oli lastevanematele välja hüütud, et terve päeva jooksul saab lasteaia mänguväljakul teha vajalikke värvimis- ja kaevamistöid. Aktiivsemad pered olid kohal ja kõige oodatumad olid just isad, sest liivakastide ümbruse tasandamine ja köögiviljapeenra kaevamine nõudis just isade rammu. Emad panustasid põhiliselt värvimistöödele.
Aitäh Teile, kallid vanemad!
Lasteaed Puhhi mänguväljak sai uue väljanägemise ja rõõmustavad nii lapsed kui õpetajad!

 


 


 

                                                                               KOOSTÖÖNÄDAL
Kui varem on vanemad käinud vaatamas, mida lapsed lasteaias teevad, siis sellel aastal kutsusime vanemaid ise lastega koos midagi tegema. Kahjuks kasutati seda võimalust veel vähe, kuid need vähesedki kohtumised olid väga toredad. Jätkame sama üritusega kindlasti ka järgmisel õppeaastal.

 


                     TEADMISI AMMUTAMAS TARTU RAAMATUKOGUS JA MÄNGUASJAMUUSEUMIS
Meie lasteaia suuremad lapsed on alati rõõmuga nõus minema õppekäikudele. Seekord käidi Mänguasjamuuseumis vaatamas eri ajastute mänguasju ja lisaks sellele, et iga laps tõi emakeelepäeval lasteaeda oma lemmikraamatu ja tutvustas seda teistele, käidi erinevaid raamatuid uudistamas ka suures raamatukogus.
MEIE LAPSED OSKAVAD BUSSIS VIISAKALT KÄITUDA JA TÄNAVATEL OHUTULT LIIGELDA, ikka seepärast, et vähemalt 2 x käiakse igas kuus õppekäikudel linna erinevates kohtades.

  


PRINTSESSIDEST TÜDRUKUD JA ROKKARITEST POISID!

Märtsikuus oli lasteaias kaks põnevat päeva.
8.märtsil olid kõik tüdrukud riietatud väga ilusasti nagu väikestele printsessidele kohane. Terve päev lakiti küüsi, lokiti juukseid ja küpsetati maitsvaid kaneelisaiu.
15.märtsil olid aga kõik poisid tõelised rokistaarid. Kokku pandi ansambel Staar ja esineti erinevate pillidega. Lõpuks valmistasid väikesed rokistaarid maitsva küpsisetordi.
OLID VAHVAD JA LÕBUSAD TEEMAPÄEVAD!
 


 SOOME INSTITUUDIS

15.veebruaril käisid lasteaia suurema rühma lapsed külas Soome Instituudis. Lapsed said kuulata juttu, joonistada ning meisterdada. Mõned soomekeelsed sõnad said samuti selgeks. Aitäh Soome Instituudile sooja vastuvõtu eest!

 

  


 JALUTUSKÄIK KODULINNAS

Ühel hommikul käisime Tartu kesklinnas avastamas tähtsaid  ja huvitavaid ehitisi kesklinnas. Jalutuskäik oli mõnus-  päike paistis ning õhus oli tunda juba veidike kevadet.

  

 

 

 

 

 

 

 


SÕBRAPÄEV

Sõbrapäev on vahva päev, mil meeles pidada oma sõpru. Meie lapsed korraldasid sõbrapäeva peo ning igaüks tõi kaasa midagi maitsvat, mis ühisele peolauale asetati. Lisaks jagati Sõbra postkasti saabunud kaarte ja kirju. Lasteteater Sõber  lõbustas lapsi etendusega "Okkaline lugu". Päev oli täis elevust ja positiivseid emotsioone.


ÕUES ON TORE

Lõpuks on talv kätte jõudnud ja laste rõõmuks lumi maha sadanud. Talvised tegevused on täies hoos ning lapsed naudivad talve. Lisaks kelgutamisele ja lumememmede ehitamisele, teeme erinevaid katseid õues.

 


 

JÕULUAEG...

 

KAUNIST JÕULUAEGA VÄIKESTELE JA SUURTELE PUHHIKESTELE!


 

ELSA JA ANNA PUHHI LASTEAIAS

Detsembris käis meie lasteaias Ervin Lillepea jõuluetendusega "Elsa ja Anna".  Elsa ja Anna on laste lemmikud juba pikka aega ning tore oli neid oma lasteaias kohata.

 


PÕNEV AEG KOOS POLITSEIMUUSEUMIGA.
 

8.novembril külastas meie lasteaeda Politseimuuseum. Tore juhendaja tutvustas läbi mänguliste tegevuste lastele politseitööd ning õpiti tundma ohutu liiklemise põhitõdesid.
Nii mõnigi väikestest poistest ja tüdrukutest unistavad saada politseinikuks. Koos arutleti, missugused omadused peavad sellesse ametisse pürgijal olema. Tutvuti politseiniku riietuse ja töövarustusega, tehti sõrmejälgi (iga laps sai enda sõrmejälgede kaardi endale). Mängides detektiive, aitasid lapsed lepatriinul kadunud täpid üles leida. See mäng oli eriti põnev, lusti pakkus nii peitmine kui otsimine.  Koos juhendajaga uuriti, mis pistmist on kassisilmadel helkuriga ja kuhu ja kuidas väike elupäästja kinnitada. Korrati üle ka laste jaoks tähtsad liiklusmärgid.Lõpus sai iga laps lõputunnistuse Politseiakadeemia lõpetamise kohta.
Koos meie lasteaiaga kogusid tarkust ka eralasteaed Rüblik ja Tupsik 3-6 aastased lapsed.
Ühiseid ettevõtmisi on plaanis ka edaspidi.

 


TEATER LASTEAIAS

Septembris külastas lasteaeda Heino Seljamaa etendusega "Okasroosike".  Aitäh lustaka ja lõbusa loo eest!


 SÜGIS LÄBI ERINEVATE MEELTE

Meie lasteaia Tiigrikutsude 2-7 aastased lapsed tähistasid sügise sünnipäeva toreda õppekäiguga „Tunnetusprogramm“ Vapramäe looduseõpperajale.
Õppekäiku rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus meie poolt kirjutatud taotluse „Õpime õues“ alusel.
Programmi eesmärk oli looduse tundmaõppimine läbi erinevate meelte ja mänguliste tegevuste kaudu.
Meie tore juhendaja Triinu Pertels olid kaasa võtnud abivahendid (värvipaberid, kogumistopsid, liivapaber, silmasidemed, kompimiskotid, nöör, helipurgid, erinevad marjad), mis aitasid tööle panna laste kõik 5 meelt- nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine, maitsmine. Läbi toredate mängude tulid uued teadmised, värske õhk ja liikumine mõjus hästi tervisele.
Loodusretk oli nii põnev, et aeg möödus märkamatule ja kogu retke pidasid vapralt vastu ka 2-3 aastased lapsed.
Õpetlikke mänge mängitakse lasteaias uuesti ja uuesti, sest lastele need väga meeldisid ja tarkuste kordamine ei ole kunagi liiast.
Kevadel 2017 ootab lapsi ees Vellavere looduse õpperajal programm „Päevakoera päev“.
 


ALUSTAME TAAS!

Uut õppeaastat alustasime õppekäiguga AHHAA Teaduskeskusesse, et uurida näitust "Ahhaa, annab mängida! " Lastel oli vahva  mitu korda suuremate doominoklotsidega mängida ja piljardilaual kuule taga ajada. Iga laps leidis endale meeldiva tegevuse ning jääme kindlasti ootama uut ja toredat näitust AHHAA Teaduskeskuses! SPORDIPÄEV KOOS LASTE TURVAKODU JA LASTEKODU LASTEGA

08.juunil toimus kell 10-12  Annelinna kunstmuruväljakul esmakordselt aset heategevuslik spordi- ja mänguhommik turvakodu ja  lastekodu 3-7-aastastele lastele. Korraldajaks olime meie, Puhhi lasteaed ja FC Santos Tartu. Toetajaks Tupsik OÜ. Koos sportisid ja mängisid eralasteaed Puhhi, Tartu lastekodu Käopesa ja  Tartu laste turvakodu lapsed.

Ürituse eesmärk on pakkuda lastekodu ja turvakodu lastele tavapärasest natukene teistsugust päeva. Päev algas lustliku hommikvõimlemisega, mida juhendas suur karukostüümis tegelane. Edasi viisid jalgpalliklubi Santos treenerid läbi lastega osavusjaamasid, kus lapsed said sooritada erinevaid harjutusi. Seejärel toimus ühine jalgpallimäng.

Heategevuslikkus ei pea olema alati materiaalne, vaid võib olla ka emotsionaalne. Tähtis on pakkuda  lastele  elamust, mängulusti ja päeva lõpus  saadud medalid, diplomid ja kommikott panid laste silmad veelgi rohkem särama.

Veelkord aitäh FC Santos Tartu treeneritele, Tupsik OÜ „karule“ , turvakodu ja lastekodu lastele ja kaasas olnud täiskasvanutele.

Käopesa lastekodu personali poolt sooviti lasteaia ja lastekodu vahel ka edaspidist koostööd.

 Teeme seda rõõmuga!

 

 


 RONGIGA PIUSALE

Kevadeti on lasteaial kombeks teha ühine üritus või väljasõit koos vanematega. Sellel aastal otsustasime minna rongiga Piusa looduskaitsealale.

Kaasasõitmisvõimalus oli ka lapsevanematel ja nii mõnedki lapsevanemad seda võimalust rõõmuga kasutasid.

Piusal ootas meid giid, kes näitas lastele „kino“ koopa elanikest,  nahkhiirtest. Erilise elamuse pakkus kinosaal, kus toolid erinevat liiki puupakkudest tehtud.

Järgmisena külastasime koopaid, kuhu minekuks tuli tekk ümber võtta, sest vastupidiselt õues olevale 26-le kraadile, oli koopas sooja ainult 7 kraadi.

Edasi viis teekond liivaväljadele, kus lapsed said vabalt joosta ja loodust avastada.

Et pika rongisõidu ja  suure jooksu peale olid kõhud tühjaks läinud, siis  maitses meie toitlustaja OÜ SUNNA poolt kaasapandud piknikutoit imehästi. Lapsed lustisid veel veidi looduslikust materjalist koostatud mänguväljakul ja algaski rongiga tagasisõit.

Reis meeldis lastele ja ka vanematele, sest rongiga ei olnud juba ammu-ammu sõitnud ka lapsevanemad, rääkimata siis lastest. Ka Piusa liivaväljadele oli nii mõnigi lapsevanem viimati jõudnud oma kooliajal.

Aitäh kõigile kaasalööjatele ja kaunist suve nii väikestele kui suurtele!

 

 

 


  LUSTLIK KEVADPIDU

Puhhi lasteaia õppeaasta võttis kokku 24.05 toimunud kevadpidu ja 9 lapse koolisaatmine.

Kogu lastepere võttis osa näidendist „Pöial-Liisi“. Kui varem oli seda etendust näidatud juba teistele lasteaedadele, siis lastevanematele ja teistele külalistele oli see esietendus. Kui näidend näideldud ja kooliminejad pidulikult teele saadetud, algas laste jaoks lustlik osa. Õues ootasid batuudid ja lastevanemate abiga rikkalik piknikulaud. Tähtsale päevale pani punkti kooliminejate poolt istutatud õunapuu!

 


 EELKOOLI lõpuüritus

Lasteaed Puhhi sel aastal 9  kooliminevat last võtsid lasteaia õppeaasta kokku Liisi kohvikus.

Lisaks lasteaia õppekavas ettenähtule, toimusid väikestel Puhhidel veel igal nädalal eelkool, mida viis läbi lasteaia direktor.

Jutustati, loeti, loendati, võrreldi, arvutati ja mängiti. Kõike ikka selleks, et kooliminekuks vajalikud oskused hästi selgeks saaks. Vaieldamatult olid laste lemmikud just õppemängud, mida mängides tekkis selline mängulust, et kuulda oli seda rühmast kaugemalegi.

Ja ongi üks aastaring jälle täis ja tore oli koos kohvikus kakaod juua ja jäätist süüa ning maailma asju arutada.Lapsed unistasid, et kelleks  nad tahavad  tulevikus saada. Unistustes oli toredaid elukutseid- lasteaiaõpetaja, hobuse treener ja müüja, massöör, detektiiv, juuksur, iluvõimlemise treener.

 Tuult tiibadesse ja kõikide unistuste täitumist, kallid väikesed Puhhid!


 ERALASTEAEDADE NÄITEMÄNGUPÄEVAD

Elas kord  …..Nii algasid kõikide lasteaedade muinasjutulised lavastused. Juba teist aastat toimus eralasteaedade näitemängupäev. Korraldajaks ja võõrustajaks mõlemal aastal Puhhi lasteaed.
Kui eelmisel aastal oli osavõtjaid 4 lasteaeda ja mahutati kõik etendused ühele päevale, siis sel aastal võttis osa 6 lasteaeda ning näitemängud olid jagatud kahe päeva peale:
27. aprillil esinevad Tartu Peetri Kooli lasteaed etendusega "Konn kuningapojaks", eralasteaed Rüblik etendusega "Muna", Anni lasteaed etendusega "Maias lehm"
10. mail esinevad lasteaed Väike Pauline etendusega "Pöial-Liisi", eralasteaed Puhhi etendusega  "Pöial-Liisi", Tupsiku eralasteaed etendusega "Jussikese 7 sõpra".

Etendused olid lavastatud nii marionett nukuetendusena, muusikalise etendusena, kui ka sõnalise etendusena.
Näitemängupäevadel olid nii esinejaiks kui publikuks eralasteaedade lapsed. Etenduste vaheajal tehti virgutusvõimlemist  ja kustutati janu maitsva mahlaga.

Osavõtjad on kinnitanud, et selline tore ettevõtmine võiks jääda igakevadiseks traditsiooniks, et lapsed saaksid näidata, mida nad on õppeaasta jooksul õppinud ja samas saada  teatrielamuse sõprade esinemist vaadates.


 TOREDAD SÜNNIPÄEVAPEOD

Lasteaed Puhhi lapsed said pidada kaks sünnipäeva järjest -  Eesti Vabariik 98 ja Puhhi lasteaed 6. PALJU ÕNNE MÕLEMALE!

Eesti Vabariigi sünnipäeval esinesid lapsed üksteisele, ikka suured väiksematele ja väiksemad suurematele. Lõpuks tehti ka tore ühistants. Pidulikkust lisasid Tiigrikutsude rühma laste rahvariided.

Lasteaia sünnipäeva 01.03 hommikul võttis lasteaed lapsi vastu värviliste õhupallide riviga, mis olid lapsi ootamas juba väliskoridoris. Lusti ja rõõmu jagus ka saalis tantsimiseks ja laulmiseks. Koos meisterdati lasteaiale sünnipäevakingiks raamat laste joonistustega.  Mõlemad peod lõppesid ühise kringlisöömisega.


 SÕBRAPÄEV

Sõbrapäeval küpsetasime sõpradega maitsvaid muffineid, katsime pidulaua ning jagasime nädala jooksul Sõbra Postkasti saabunud kaarte ja kirju. Päev oli täis rõõmu ja üllatusi!

 


 TUBANE VASTLAPÄEV

Ilmataat ei ole sellel aastal talvelõbude nautlejaile just kõige suurem sõber olnud. Ja, mis vastlapäevgi on ilma lumeta. Meie laste vastlapäeva päästis Eesti Rahvapärimuse Kool  vastlakombestiku programmiga "Vastel valge poisikene..."

Kavas olid VASTLALAULUD, KOMBESTIKUMÄNGUD, RAHVAMÄNGUD, LAULUMÄNGUD.

Räägiti kombestiku lugusid vastlapäeva maagiast, vastlapudrust, rasvaleivast, seajalgadest, linast, liulaskmisest. Toimus vurriloits ja linalakka linnukese tantsitamine. Põrsaste põlluleajamine ja  kada tegemine ning  teiste sakste maile saatmine. Pastla püüdmine, noore kuu loits ja  juuste jooks.

Laste poolt kodust kaasa võetud vahendid - kamm, kõlisev võtmekimp (või mündid), peotäis vanu riideräbalaid ja vastlavurr, aitasid lastel kõikidest tegevustest osa võtta ja ühiselt põnevust ja mängulusti tunda. Kõik osalejad said ka  vastlamängude õpilehe, et koduski veel toredaid mänge ja tegevusi vanematega meelde tuletada. Kuigi vastlaliug jäi lume puudumise tõttu laskmata, möödus  tunniajane tubane ühistegevus lennates ja oli lastele palju elevust pakkuv. Aitäh toredatele juhendajatele! 

Päeva krooniks oli vastlapäevale kohane hernesupp ja vastlakuklid. Selle maitsva söögi eest täname meie toitlustajat SUNNA OÜ- d