Meie lood

MEELEOLUKAS EMAKEELELE PÜHENDATUD NÄDAL

Lasteaed Puhhi märtsikuu oli täis mitmeid põnevaid tegevusi. Üks olulisemaid neist oli emakeelele pühendatud nädal, mille korraldusmeeskonda kuulusid nii õpetajad kui lapsed.

Meenutades möödunud naistepäeva, algas nädal Tiigrikutsude rühma poiste poolt meie tüdrukute ja õpetajate õnnitlemisega. Esmaspäeva mahtus veel tore nukuteatri etendus "Seene all", mida esitasid tervele lasteaiale Tiigrikutsude rühma õpetajad. Pärast etendust küsiti nähtu kohta mitmeid küsimusi ja lapsed said julgelt sõna sekka öelda.

  

Teisepäev oli pühendatud meisterdamisele - Tiigrikutsud valmistasid pabernukud ja kaunistasid need endale meelepärasel viisil. Kui töö sai tehtud, tutvustasid lapsed loodud nukusid oma kaaslastele ning pärast esitlusi jätkus lõbu laialt nukudega mängides! 

 

Kolmapäeval oli põnevust palju seoses erinevate sõnadega. Nimelt tutvusid Tiigrikutsud Võrumaaga ja selle piirkonna huvitava murdega. Lapsed joonistasid valitud objekti või subjekti ning kirjutasid sinna alla selle nimetuse võru murdes. Küll olid alles huvitavad ja naljakad sõnad!

Neljapäev oli pühendatud koostööle ja koos tegutsemisele. Loosi teel jagasime Tiigrikutsud erinevatesse rühmadesse ning gruppide ülesandeks oli illustreerida plakat pealkirjaga "Emakeel". Enne ülesande alustamist toimus emakeelele pühendatud vestlusring, kus lapsed said rääkida oma mõtetest seoses emakeelega ning arutasime, millised keeled on meie rühma lastel emakeeleks. Siis oli aeg asuda plakateid joonistama. Laste loomingulisus oli töödes lausa kaugele näha - kõik Tiigrikutsud joonistasid midagi nende jaoks olulist, mis meenutas neile oma emakeelt. Pärast tööde valmimist esitlesid rühmad oma loodut ja peab tõdema, et tulemus oli rõõmu valmistav: millised meeleolukad ja omapärased tööd!

  

Reede kätkes endas nädala kõige põnevamat osa - Tiigrikutsud etendasid oma kaaslastele erinevaid näidendeid ning saime elada kaasa väga meeleolukatele lugudele. Rõõmu ja lusti jätkus tundideks! 

  

Suur aitäh kõigile osalistele põneva ja aktiivse nädala eest!

 ________________________________________________________________________________________

LASTEAED PUHHI 10

Veebruarikuu oli Lasteaed Puhhi jaoks väga peohõnguline. Lisaks Eesti Vabariigi sünnipäevale tähistasime Puhhi uhket juubelit - meie lasteaed sai 10. aastaseks. Selleks puhuks jätkus ettevalmistusi ja sigimist-sagimist terveks kuuks. Elevantsid ja Tiigrikutsud meisterdasid usinalt kaunistusi, mis ehitisid meie lasteaia ruume ja kaunist peosaali. Sünnipäevalapsele endale maalisid Tiigrikutsud valmis kaunid kaardid, kuhu kirjutasid enda parimad soovid.

Peagi oligi päev, mida nii kaua oodatud, kätte jõudnud. Juubelipidu ise oli väga uhke: kohale tuli palju rahvast, et Puhhi tähtsa päeva puhul õnnitleda. Lasteaed Puhhile pühendatud kontserdil esinesid lapsed õpitud laulude, tantsude ja pillimängudega. Puhhi sai palju rõõmustada kaunite soovide üle, millega teda sel päeval kostitati. Üks sünnipäevapidu ei mööda suure tordita, nii ka seekord. Kõik said teha suud magusaks ja omavahel muljeid vahetada. Suur aitäh kõigile, et olete need aastad meiega olnud ja selle aja väga eriliseks muutnud. Lasteaed Puhhi saab rõõmustada oma toredate toetajate ja sõprade üle!

________________________________________________________________________________________

SÕBRANÄDAL MEIE LASTEAIAS

Sõbrapäeva ootusärevust oli juba varakult tunda, seetõttu tähistasime Puhhidega sõbrapäeva mitte ühel päeval, vaid lausa nädal aega. Meie põnevasse ja aktiivsesse nädalasse mahtus palju huvitavat.

Nädala alguses meisterdasid Tiigrikutsude rühma lapsed sõprapäevaks südamlikke kaarte ning külastasid õuemängudeks naaberlasteaeda - Tupsikut. Aitäh võõrustamast, armas Tupsiku eralasteaed!

Kolmapäeva ja neljapäeva õhtul oli võimalus Elevantside rühma lastevanematel tulla lastele raamatuid lugema ning Tiigrikutsude rühma  lastevanemad said koos lastega lauamänge mängida. See oli jätkuks jõuluvana poolt toodud kingitustele, sest just jõuluvana tõi kõikidele Tiigrikutsudele lauamängud ja kõikidele Elevantsidele raamatud. Täname vanemaid, kes leidsid võimaluse lastega koos midagi toredat teha!

Neljapäeval käisid külas meil Kivilinna kooli toredad 7. klassi õpilased, kes näitasid oskuslikult Tiigrikutsudele, kuidas lihtsal ja mängulisel viisil ilus sõbrapael valmis meisterdada. Suur aitäh Kivilinna Kooli õpilastele juhendamise ja mõnusa hommikupooliku eest!

Reedel oli aga tõeline pidupäev: laulsime sõbralaule; küpsetasime ja kaunistasime südamekujulisi küpsiseid; maiustasime; tähistasime sõbrapäeva värvide päevaga, mis kajastus laste riietuses. Suurepärane, et meie ümber on nii palju toredaid sõpru. Aitäh kõigile, kes aitasid meie sõbranädala  nii meeleolukaks muuta! 

  

 

 

   

 

______________________________________________________________________________________

TIIGRIKUTSUDE SEIKLUSED METSAS

Uus aasta tuli tiigrikutsudele väga tegusalt. Käimasoleva projekti "Oh, vaata, kelle ja mille ma metsast leidsin" raames külastasime Ihaste metsa, kus lahendasime põnevaid ülesandeid ja uurisime, mida üldse metsast leida ning keda seal kohata võib. Tiigrikutsude õppekäigu raames tegime järgmist: vaatlesime puid ja püüdsime neid koore järgi tuvastada; mõõtsime sammude abil erinevaid vahemaid; otsisime metsast oksi ja tegime "kepphobuse" jooksuvõistluse; võrdlesime omavahel erinevaid oksi ja kirjeldasime neid; uurisime erinevaid samblikke ja taimi. Samuti rääkisime palju looduse hoidmisest ja mida saab teha inimese selleks, et end ümbritsevat keskkonda kaitsta ja säilitada. Veetsime metsas ühe mõnusa ja hariva hommikupooliku!

 

  

______________________________________________________________________________________

ILMELIST UUT AASTAT VÄIKESTELE JA SUURTELE NING KÕIGILE MEIE SÕPRADELE!

______________________________________________________________________________________

JÕULUTRALL KELGUKOERTEGA

Jõuluaeg algas lasteaed Puhhi perele meeleolukalt: külastasime Karusaare kelgukoeri, kes meid rõõmsalt vastu võtsid. Meie lustakas päev sisaldas mitmeid huvitavaid tegevusi. Meile näidati kelgukoeri tutvustavat videot, mille kõrval oli võimalus uurida muudki koertega seonduvat. Saime teada, et on erinevaid viise kelgukoerte rakendamiseks ning nendega sõitmiseks. Samuti läbisime mõnusa matka Järvselja kaunil maastikul, kus tutvustati ja näidati meile, kuidas ka metsloomad endast jälgi maha jätavad ning kuidas nende tegevus looduses kajastub. Lisaks sellele mängisime mõned kelgukoerte teemalised mängud. Päeva kulminatsiooniks oli tutvumine kõige pisemate sõpradega - kelgukoerte kutsukatega, keda oleks soovinudki paitama ja uudistama jääda. Nad läksid üha rohkem elevile, kui mõistsid, et on meie tähelepanu keskpunktis. Pärast erinevaid tegevusi oli meil võimalus mõnuleda lõkke ääres, juua teed ning süüa maitsvaid pirukaid. Päev lõppes fotosessiooniga, kus meie kaaslaseks on üks armas kelgukoer. Aitäh kõigile mõnusa päeva eest!

 

  

 

_______________________________________________________________________________________

 TÄHELEPANU, VALMIS OLLA, START!

Sügise lõpp oli Tiigrikutsude jaoks väga sportlik. Tartu Ülikooli spordihoones toimus neljapäeval (14.11.19) lustlik Tartu linna lasteaedade spordipäev, kust võtsid osa ka lasteaed Puhhi suuremad lapsed. Mõõtu sai võtta nii osavus -teatejooksus, 150 meetri jooksus, hoota kauguses kui täpsusviskes. Lisaks sellele oli võimalik teha tutvus teivashüppe ja erinevate osavusmängudega. Tiigrikutsud võtsid osa kõikidest võistlusaladest ning näitasid end väga aktiivsete ja sportlike lastena.

Aitäh Spordiseltsile Kalev korraldamise eest!

Tervislikku  liikumist kõigile!

 

_________________________________________________________________________________________

PÕNEV ROBOOTIKAMAAILM

Tiigrikutsude rühmas käisid 13. novembril külas Tupsiku eralasteaia lapsed, et veeta koos üks mõnus robootiline hommikupoolik. Soojenduseks tegime vahva laulumängu, et tuju veelgi parem oleks ning seejärel asusime avastama uut LEGO Coding Express rongi. Lapsed jagunesid rühmadesse ja iga meeskond sai endale ülesande. Laste ülesandeks oli ehitada legodest vajalikud ehitised, mis hiljem tuli paigutada rongiraja äärde. Koos vaatasime ja nuputasime, kuidas rong rongirajal toimetada võiks. Lastel tuli mitmeid ideid, kuidas rongirada täiustada ning nii moodustus kõikidest ehitistest ja tegelastest kokku uhke linnak. Lõpetuseks sai iga laps šhokolaadimedali, mida kaunistas ProgeTiigri kleeps.

Jääme huviga järgmist kohtumist ootama!

 

 

________________________________________________________________________________________

TEGUS ISADEPÄEV

Novembrikuu esimesel neljapäeval kogunesid tiigrid ja elevantsid koos lastevanematega ühiseks isadepäeva tähistamiseks. Olime lastega ettevalmistanud meeleoluka kontserdi, kus said näidata oma oskuseid nii lapsed kui isegi õpetajad. Pärast esinemist kutsusime isad ja emad endaga koos trallitama. Mõeldes ka lähenevale mardipäeval, meisterdasime rühmades koos isade ja emadega uhked mardipäevast inspireeritud maskid. Meisterdused tulid välja väga eriilmelised: mõjutusi oli tunda nii robotidest, tranformeritest kui teistest kultuuridest. Suur aitäh kõigile mõnusa õhtu eest!

 

 

 

________________________________________________________________________________________

MEELEOLUKAS HALLOWEEN

Halloweeni eelset ootusärevust oli tunda juba nädalaid: räägiti kostüümidest; uuriti, kuidas kaunistame rühma ja millised tegevused sel õhtul plaanis on. Kui see kauaoodatud õhtu oli kätte jõudnud, ei olnud meil põhjust oma rõõmu ja elevust varjata, vaid nautisime täiel rinnal saabunud pidustusi. Tiigrikutsude õhtusse mahtus videodisko putukate ja ämblikuvõrkude vahel, laulumängud, Halloweeni-teemaline alias ning veidike maiustamist. Jääme huviga järgmiseid pidustusi ootama!

  

 

________________________________________________________________________________________

TIIGRIKUTSUD TUTVUSID VÕIMSATE MASINATEGA

Oktoobrikuu lõppes tiigrikutsudel väga tegusalt. Enne Halloweeni tähistamist külastasime Eesti põllumajanduse aastanäitust, kus tutvusime erinevate põllumasinatega; uurisime, kuidas saab lambavillast lõngakera; kohtusime põnevate loomadega ning vaatasime, kuidas käib tänapäeva tehnoloogia abiga lehma lüpsmine. Tiigrikutsud sain põnevaid uusi teadmisi, sest vaadata ja kuulata oli seal palju. Suur aitäh Kira isa Romanile, kes meile seesuguse vahva õppekäigu korraldas ning meid rõõmsalt vastu võttis. Järgmiste tegutsemisteni!

  

  

_____________________________________________________________________________________

TIIGRIKUTSUDE SEIKLUSED SIPELGARIIGIS

Oktoobrikuu algusega saabunud karged sügisilmad viisid meid Põlvamaale, Taevaskoja kaunisse loodusesse, et võtta osa põnevast õppeprogrammist “See lummav sipelgariik”. Õppekäigu eesmärk oli tutvuda sipelgate elukorralduse, kodupaiga, sisemuse ja välimusega. Just seesuguseid teadmisi me ka kogusime! Metsateel kõndides märkasime igal silmapilgul erinevaid sipelgapesasid, puude vahel oli sipelgate poolt ehitatud nii võimsamaid kui tagasihoidlikumaid kodusid. Eriti huvitav oli tutvuda sipelgate elukorraldusega: millised ülesanded on töösipelgatel; mida teevad prints ja printsess; kes on kogujad; milline on valvurite ülesanne. Samuti uurisime, millised putukad ja taimed on olulised kaaslased sipelgate elus. Lisaks sellele mängisime ja nautisime kaunist loodust. Selline oli meie seikluslik päev sipelgariigis!

Sõit sai teoks tänu Keskkonnainvesteeringute Keskusele, kes meie projekti "Kasvame loodusega koos" rahaliselt toetas. Aitäh neile ja ikka koostöiselt!
  

 

 ______________________________________________________________________________________

PUHHID TEEVAD HEAD

Septembrikuu viimasel neljapäeval toimus meie lasteaias mihklipäevale pühendatud kohvikuõhtu. Kohvik pakkus nii lastele, lastevanematele kui ka õpetajatele palju erinevaid maitsvaid suupisteid. Kodudes oli hoolega antud sündmuseks valmistatud. Menüüst võis leida näiteks porgandikooki, mõnusaid ampse, erinevaid küpsiseid, pontsikuid, mett, moosi, õunu, pulgakooke, õunamahla, kiluvõileibu jne. Muidugi ei puudunud kohvikust ka põnevust pakkuv loterii. Õhtul jooksul kogunenud tulu eesmärk on heategevuslik, saadud rahaga soovime toetada Lastefondi ja selgitada lastele, kuidas ja miks aitame teisi, kel parajasti nii hästi ei lähe kui tervetel lastel.

Aitäh lastele ja vanematele toredate müügiasjade ning personalile mõnusa kohviku korraldamise eest!

  

  

_____________________________________________________________________________________

PUHHI PERE EUROOPA SPORDINÄDALAL!

Juba viiendat korda toimuval Euroopa spordinädalal, mille kestvus perioodil 23.09.19 - 30.09.19, osales ka Puhhi lasteaiapere. Korraldasime lasteaia hoovis mõnusa sportliku hommikupooliku, kus oli võimalik proovida täpsusviset, harjutada tasakaalu, joosta ning hüpata. Tundsime rõõmu liikumisest ja mõnusast seltskonnast. Preemiaks pingutuse eest, saime kõik vahvad trennikotid, et oleks veelgi rohkem tahtmist koos sporti teha. Järgmisel aastal jälle!

 

 

 _____________________________________________________________________________________

TIIGRIKUTSUD "SEENERIIGIS"

Tartu loodusmaja traditsioonilise seenenäituse "Seente mitu nägu" raames külastasid Tiigrikutsud põnevat parki, kus oli võimalik tutvuda erinevate seentega ning neid veidi lähemalt uurida. Rõõmu oli palju meeleolukast jalutuskäigust, huvitavast näitusest ning lõbusatest atraktsioonidest. Oli tõeliselt tegus ja põnev hommikupoolik!

   

 

_______________________________________________________________________________________

PUHHID ALUSTASID TAAS!

Rõõmsat uut õppeaastat kõigile!

Uut õppeaastat iseloomustavad haridusminister M.Repsi poolt välja toodud märksõnad  keeleõpe, digipööre ja koolirahu. Ehk meie  lasteaias tähendab see eesti keele õpet muukeelse kodukeelega lastele, robootiliste ja digitaalsete vahendite kasutamine õppe- ja kasvatustöö mitmekesistamiseks ja laste sotsiaalsete oskuste arendamine, et vältida kiusamist ja tõrjutust.

  Uue õppeaasta teemaks on:

„LOOVAKS KOOS LOODUSEGA“ – teema kujunes välja õpetajate eelmise õppeaasta analüüsist, sooviti rohkem õppida läbi looduse , viibida looduslikus keskkonnas ja kasutada looduslikke vahendeid e. tõelist elu. Tähtsal kohal ka loodushoid ja taaskasutus.

Esimesed huvitavad looduse õppetunnid on juba peetud ja ees ootab palju uut ja huvitavat!

Indu kõigile lastele ja kannatlikku meelt ja meeldivat koostööd meie laste vanematele! 

 

 _____________________________________________________________________________________

 

Kaunist suve ja uute rõõmsate kohtumisteni juba uuel 2019/2020 õppeaastal!

MEIE LAPSED LAULUPEOL
 Lasteaed Puhhi vanemad lapsed valmistusid terve aasta hoolega, et osa võtta Tartu Laulupeost. Et oli juubelilaulupidu, siis oli eriti tore ja pidulik. Sündmus pakkus rõõmsat elevust nii lastele, õpetajatele kui lapsevanematele.

Aitäh teile, muusikaõpetaja Ingrid, rühmameeskond Liis ja Heidi!  Aitäh tublidele lastele ja alati koostöistele vanematele!

    

 

   


                                                                HÜVASTI LASTEAED, TERE KOOL!
28.05 toimus lasteaias kevadpidu, kus lapsed esitasid etenduse „Kuidas vaeslaps õnne leidis“. Eesti rahvajutt valiti sellepärast, et Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas 2019 aasta eesti keele aastaks. Etendus oli põnev.
Kõige tähtsamateks olid sellel peol aga 4 tüdrukut ja üks poiss, kes sügisel kooliteed alustavad. Nende poolt esitatud laul tähtedest koos vahvate liigutustega, tõstis kõigi külastajate suunurgad kõrgele.
Kätte jagatud joonistuste mapid, koolivalmiduskaardid, kingitused ja lilled tõstsid kooliminejate uhkust veelgi. Ongi põhjus uhke olla, sest kogu aasta on kõvasti kooliks ettevalmistatud ja nüüd võib südamerahuga esimest septembrit oodata.
Peo lõpetas laste ja vanemate poolt kaetud piknikulaud. Seekord küll toas, sest ilm oli vihmane, aga tore oli ikkagi!                                                                                PÕNEV PROJEKT
Puhhi lasteaia sõber Regina tutvustas meile võimalust tellida Saksamaalt komplekt, mis tutvustab lastele liblikate eluringi.
Mõeldud, tehtud! Komplekt tellitud, jäime põnevusega ootama. Umbes kolme nädala pärast saabuski saladuslik karp, kus sees kaks kapi kapsaussi moodi tegelasi, kes algul lastes kõhedust tekitasid. Ussikesed panime spetsiaalsetesse liblikavõrkudesse. Siis hakkasid need ussikesed aga nobedalt võrku kuduma ja varsti olid kookonis nagu väikesed oksajupikesed. Siit algas kõige põnevam osa, et kes ja millised need tegelikud liblikad siis on ja millal nad ometi välja tulevad oma kookonist. Ühel esmaspäeval oli aga last rõõm suur, kui paar liblikat juba võrgus tiibu sirutasid. Lapsed nägid ka reaalselt, kuidas see liblikas tasahilju sealt kookonist välja poeb. Nädalakese söödeti liblikaid spetsiaalse kaasas olnud siirupilahusega ja ühel õnnelikul päeval said kõik liblikad õnnelikult vabadusse lennata.
Liblikate eluringi jääb aga edaspidi tutvustama mulaaž, kus kõik need liblika arenguetapid olemas.
     

 


EMADEPÄEV RÜHMADES

Et oma kalleid emmesid meeles pidada, kutsusid lapsed emmed nn rühmaõhtule. Mõlemas rühmas toimusid ühised koostegevused, koos maiustamine, laste väikesed etteasted. Emmede südamed tegid aga härdaks laste poolt tehtud kaardid ja kingitused. 

Aitäh Teile, kallid emad ja käsikäes oleme ka meie alati Teie laste jaoks olemas!

  

 


 

SPORTLIK HOMMIKUPOOLIK

06.05 sportisid Tartu eralasteaiad Sepa staadionil. Lasteaed Rübliku eestvedamisel toimus juba kolmandat kevadet spordipäev, kus lapsed said päris treenerite käel all proovile panna oma sportlikke võimeid. Mõõtu ei võetud, aga korraliku treeningu sai iga laps, sest spordipesasid oli mitu, kus sai teha erinevaid harjutusi.

Põnevust ja mängulisust lisasid toredad kostüümides tegelased. Rõõmsale ja tegusale hommikupoolikule panid ilusa punkti tervislikud auhinnad ja diplom osalemise kohta.

Puhhidele meeldib sportida ja ootame juba järgmist võimalust!

Tänusõnad korraldajatele!

   

 


ERALASTEAEDADE NÄITEMÄNGUPÄEV

Juba viiendat kevadet toimus Tartu eralasteaedade näitemängupäev. Võõrustajaks ikka Puhhi lasteaed. Sellel aastal oli lausa maraton, sest kõik kuus osalenud eralasteaeda esitasid oma näidendid ühel hommikupoolikul. Kahjuks seitsmenda osaleja väikesed näitleja jäid haigeks, aga lubasid järgmisel aastal kindlasti kohal olla.

Sellel aastal siis olid järgmised etendused: 

·        Lasteaed Puhhi  - etendus „Kuidas vaeslaps õnne leidis ehk ahnus sauna ligi“ (tähistamaks eesti keele aastat!)

        ·        Lasteaed Tupsik – etendus „Kevade tulek“ (aastaajale kohane rõõmus lille ja linnulaululine!)

·        Lasteaed Rüblik-  etendus „Vares vaak ja sõbrad“ (väga toredate kostüümidega õpetlik lugu sõprusest ja asjadest!)

·        Lasteaed Anni – etendus „Paberi seiklused“ (päevakajaline tore etendus keskkonna hoidmisest!)

·        Lasteaed Väike Pauline- etendus „Hallike“ (väga südamlik lugu sõprusest ja armastusest!)

·        etendus „ Sipelgas Saglepis „ Õpetlik lugu töökusest ja üksteise abistamisest!)

Et vahepeal veidi jalgu sirutada, siis tegi Anne väga hoogsat võimlemist, mis pani lapsed naerust ja rõõmust rõkkama.

Kõhtu täitis aga ühiselt kaetud peolaud, kust ei puudunud pannkoogid, kringel, näksid, puuviljad jne.

Olid tore taaskohtumine!

Aitäh kõikidele tublidele näitlejatele ja nende juhendajatele!

Ühiselt jäi kõlama, et järgmisel aastal ikka jälle! Nagu üks juhendaja ütles, et muidu jääb kevadesse kohe tühi koht, kui seda üritust ei toimu.

Aitäh Teile kõigile kaasalöömise ja hea sõna eest!

Tänulikud Puhhid

 

 

 

 


 

PEREPIDU

16.04 kogunesid meie lasteaia pered, et pidada enne kevadpühi üks tore pereüritus. Kõigepealt esinesid lapsed peredele erinevate laulu-, tantsu- ja pillimängu etteastetega. Laste väga emotsionaalne esitus liigutas väga nii vanemaid kui ka lasteaia personali. Lapsed olid väga-väga tublid!
Pidu jätkus põneva orienteerumismänguga lasteaia mänguväljakul ja lähemas ümbruses. Iga pere sai kaardi, kuhu peale olid joonistatud erinevad pesad. Pesadest tuli leida tähed ja viimases pesas oli ÜLLATUSKÜLALINE, pühadejänku täiesti elusuuruses ja jagas lastele kenasid kevadrohelisi üllatusmune. Enne kingituse saamist pani aga iga laps koos jänkuga leitud tähtedest kokku sõna – KEVAD!
Oli taaskord üks tore ettevõtmine peredega.

Aitäh, kallid suured ja väikesed Puhhi lasteaia sõbrad!

Soovime Teile toredaid munapühi ja sooja kevadpäikest!
 

  

 

   

 


 

PUHHILASTE AVASTUSRETKED

Meie lasteaia laste avastusretked võtavad üha kaugemaid piire. Seekord siis külastasime EMÜ Võrtsjärve õppekeskust, kus osalesime õppeprogrammis „Kalad“. Eesmärgiks oli anda lastele teadmisi kalade eripärast võrreldes maismaaloomadega, õpetada lapsi vaatlema ja tundma olulisemaid kalaliike.

Kalu, mida vaadata oli tõesti palju ja kogu see kalade elu akvaariumites pakkus elamust nii väikestele kui kaasas olnud täiskasvanutele. Teoreetiliselt õpitu sai kinnitust läbi toredate õppemängude ja meie tähtsamate kalade nimetused: haug, ahven, koha, angerjas, aga ka lõhe ja forell, olid paljudel lastel peale programmi läbimist kindlasti meeles.

Elamust pakkus ka akendest ja õuest avanev imeilus vaade Võrtsjärvele. Kõhtu kõditas kaasavõetud pirukas ja kõrrejook.

Aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele võimaluse ja toetuse pakkumise eest!

Aitäh meie pikaaegsele koostööpartnerile Tartu Bussikeskusele transpordi eest!

Aitäh toredatele giididele, kes lastele kalade elu põnevalt ja õpetlikult seletasid!

 

Oli igati õpetlik ja tore reis! Soovitan väga lastega selles programmis osaleda!

 

  

 

 


 

KÜLAS HARIDUS- ja TEADUSMINISTEERIUMIS

Tiigrikutsude rühma lapsed külastasid  Haridus- ja Teadusministeeriumi. Uuriti millist tööd seal kaunis ja tähtsas majas tehakse  ning peeti tähtsat mängukoosolekut.

Aitäh Sigrele, kes selle toreda õppekäigu võimalikuks tegi!

     


 

EESTI KEELE KAUNIS KÕLA!

14.märts on EMAKEELEPÄEV! Tiigrikutsude rühma lapsed mõtlesid kodus koos perega, milline sõna on eesti keeles kõige ilusam. See sõna kirjutati paberile ja laps kaunistas selle ära. Lasteaias hommikuringis tutvustas laps oma sõna teistele ja põhjendas, miks nad perega just selle sõna valisid.

Kaunistatud sõnadest pandi üles näitus!

    


 

TÜDRUKUD JA POISID!

Märtsikuus oli Puhhis kaks toredat teemapäeva. 8.märts oli TÜDRUKUTEPÄEV ja 15.märts POISTEPÄEV.

Tüdrukud tulid sellel päevad lasteaeda tüdrukulikult kaunites kleitides. Väiksematel olid kaasas ka lemmiknukud. Koos valmistati helmestest käevõrusid ja suuremad lapsed said proovida õpetajate abiga ka veidi meikimist (ja näomaalingut) ning küünte lakkimist. Üllatuskülalisena olid 2 juuksurit, kes kõigile soovijatele päevakohased soengud tegid. Aitäh Romani ema Paula  ja ema sõbranna!

Poisid üllatasid tüdrukuid kaardiga.

Poisid läksid aga oma päeval hoopis Ruudi lemmikloomapoodi, et tuua rühma akvaariumisse kalade täiendust. Iga poiss sai valida poest kala ja koos õpetajaga toimetati rüma akvaariumisse. Tore ju vaadata, et just see kala on minu valitud!

Tüdrukute poolt kingituseks kaardid ja Jandre üllatas veel sõpru üllatusmunaga! Aitäh kõigile!

Olid põnevad päevad!

 

 

 


 

LASTEAIA SÜNNIPÄEV

Palju õnne, kallis Puhh!

Juba 9 aastane. Ikka käsikäes rõõmsalt edasi!

  


 

EESTI VABARIIK 101

Palju õnne, meie kallis kodumaa!

Lapsed laulsid muusikaõpetaja juhendamisel rahvalikke laule, tantsisid vanu tuttavaid ringmänge ja maiustasid sünnipäevkringliga. Laste seljas olevad Eesti lipu värvitoonides riided andsid päevae erilise pidulikkuse. Elevantside rühma lapsed koos oma tublide õpetajate ja vanematega korraldasid näituse " Eesti lipp", mis lisaks oma vaatamisväärsusele, näitas, et Eesti lipu värvide kombinatsiooni saab kasutada väga erinevalt, ja alati tundub ilus ja pidulik.

Aitäh Teile, head vanemad, kes kaasa mõtlesid ja aitasid!

    

 

 


 

LEIAME MÕMMIKULE UUE KODU

Elevantside rühm osales Omniva kampaanias ,,Leiame Mõmmikule uue kodu". Kuna veebruar on sõpruse-ja headuse kuu, siis soovisime ka ise head teha ja otsustasime kampaaniast osa võtta. Kampaania käigus said lapsed tuua lasteaeda mänguasju, mida nad soovisid kinkida lastele, kellel läheb neid rohkem vaja. Pered olid sedavõrd osavõtlikud, et pakiautomaati saime viia lausa kolm suurt kotitäit mänguasju! Täname kõiki osavõtjaid ka omalt poolt ja oleme kindlad, et mänguasjad toovad lastele kindlasti palju rõõmu.

 


 

                                                                  TÕNISEPÄEV IHASTE METSAS
Kuna vanarahvatarkus ütleb, et tõnisepäevast on pool talve möödas, siis käisid Lasteaed Puhhi Tiigrikutsude rühma lapsed uudistamas talvises metsas, et näha jälgede ja muude tunnuste järgi, kuidas elu metsas käib. Poole talve möödumist illustreerib vanasõna ka talveuneliste kohta: tõnisepäeval pöörab karu teise külje ja hakkab teist käppa imema. Lapsed uudistasid iga väiksematki küngast, et äkki ongi karu koobas. Otseselt koobast ei leitud, aga põnev oli küll, sest ei tea ju, kes tegelikult seal lume ja oksahunnikute all magavad. Et poole talve peal peab veel pool toiduvara alles olema, siis pandi metsaelanikele ka veidi kosti.
Tõnisepäeval täheldatakse ka kevade algete ilmumist: päev läheb kukesammu võrra pikemaks, päike hakkab eredamalt paistma. Ilm soosis laste õppekäiku ja tagasijõudes olid lisaks uutele loodusteadmistele ja kõigil punased põsed ja ninaotsad.
Üksmeelne otsus oli, et kevade saabudes minnakse metsa taas avastama.

    

 

         


 

JÕULUAEG... 

 

                   

                 

 

KAUNEID JÕULUPÜHI JA TOREDAT AASTAVAHETUST!


 

 MEIE LASTE ISAD ON PARIMAD!
Isadepäevaks valmistuti mõlemas rühmas juba varakult, ikka selleks, et isadepäevaks toredaid kingitusi meisterdada. Peopäeval küpsetasid lapsed veel koos õpetajaga isadele kaneelirulle.
Isad ise kutsuti kohale teisipäeva õhtul Tiigrikutsude rühma ja neljapäeval Elevantside rühma. Sellel aastal oli välja kuulutatud kino- ja mänguõhtu isadega. See kino oli ikka isade oma lastest. Suuremad lapsed said kinolindil ise rääkida, milline nende isa on ja väiksemate laste tegemisi oli õpetaja filminud lausa kolme kuu vältel. Isadele igal juhul meie filmid väga meeldisid, sest peale pidu sooviti filmi ka isiklikule mälupulgale, et seda ka teistele kodustele näidata. Peale kino siis isadega koos maiustati kaneelirullidega, mängiti ja joonistati. Elevantside rühma isad ! oli väga vaimustuses meie uute õppevahendite, robotitega mängimisest (igal juhul suurema innuga kui lapsed).
Aitäh lastele, õpetajatele, isadele ja nende peredele toreda isadepäeva tähistamise eest!
   

 


 

                                                                                HALLOWEEN
See kaugemalt laenatud püha on laste hulgas väga oodatud. Nii ka sellel aastal, kui hommikul hakkas lasteaeda tulema igasuguseid veidi hirmutavaid tegelasi. Tegevused toimusid mõlemas rühmas.
Aitäh vanematele, kes olid laste kostüümide