KUI SELLEST MAJAST LAHKUTE, OLETE VALMIS KOOLILAPSED …

Kätte on jõudnud õppeaasta kõige põnevam hetk – aeg saata koolilapsed kooli ja lapsed õppetegevusest puhkama. Sel aastal õnnestus kevadpidu läbi viia koos vanematega. Väikeste laste rühma kevadpidu oli putukateemaline. Peol võis kohata mesilasi, kimalasi, lepatriinusid ja liblikaid. Tantsu ja laulu jätkus terveks peoks. Vanema rühma lapsed tundsid rohkem ärevust, eriti kooliminejad. Nende jaoks jäi see pidu meie lasteaias viimaseks. Vaatamata sellele, et vanematega pidusi pole pikalt pidada saanud, olid lapsed väga tublid ja julged esinejad. Soovime kooliminejatele põnevat kooliteed!

                            

ILUSAT SUVE!

 

TALUELU  METSAELU  TALUS

30. mai 2022

Õppeaasta lõpetuseks korraldasime vanemate laste rühmaga vahva õppekäigu Metsaelu tallu. Õppeprogramm tutvustas lastele peamisi taluloomi ja -linde: kitsed, lambad, koerad, ponid, lehmad, küülikud, kanad, kuked, pardid ja kalkun. Lapsed said kätt proovida lehma lüpsmises (mänguvahendiga), anda loomadele peopesast süüa ja istuda poni seljas. Lisaks said lapsed uudistada, kuidas kanaema pesal mune soojendas. Kanalas oli peale lindude näha ka kana-, hane- ja kalkunimune. Lastele väga meeldisid loomad, kes vabalt hoovi peal ringi jalutasid. Loomad olid väga julged ja sõbralikud ... nii nagu lapsedki :).

                   

                   

 

NÕIAELU, NÕIAELU …

28. aprill 2022

Meie lapsed armastavad kostüüme kanda ja seetõttu korraldasime lastele vahva volbripeo. Suur osa lastest riietas ennast nõidadeks ja haarasid kaasa luuad. Kuid nõidade seas toimetasid ka konnad, nahkhiired ja ämblikud. Hommikut alustasime nõidade koosolekuga. Kui koosolek läbi sai, meisterdasime tuppa lõkke, rääkides sealjuures ka tuleohutusest. Seejärel võtsid kõik lapsed ennast ringi ja hakkasime üle lõkke hüppama. Järgmisena meisterdas iga laps plastiliinist ühe vahva sõbra, keda nõid kindlasti enda abiliseks vajab. Laste fantaasia oli piiritu. Päeva lõpetuseks sai iga laps endale soovi korral näomaalingu, mida mõni laps isegi järgmiseks päevaks ei raatsinud maha pesta.

Kõrget lendu luuaga!

                                

 

MUNAJAHT PUHHI PERES

14. aprill 2022

Munadepühad möödusid Puhhi peres traditsiooniliselt. Lastele väga meeldib, kui saab ise mune värvida. Õpetajad keetsid munad laste jaoks valmis ja lapsed said munad meelepäraste vahenditega kaunistada. Valmisid vahvad pühademunad. Õue minnes märkasid lapsed juba kaugelt, et keegi oli meie mänguplatsile korvikese jätnud. Laste silmad läksid särama, sest nad said kohe aru, et pühadejänes, keda nad pikisilmi oodanud oli, käis mune peitmas. Hoolimata vihmasest ilmast, leidsid lapsed kõik peidetud munad üles. Need ei olnud tavalised munad, vaid šokolaadimunad! Lapsed said lisaks põnevale munajahile ka suu magusaks.
Nädal enne munadepühi meisterdas iga laps endale murupea – sukast, mullast, saepurust ja muruseemnetest. Väikese rühma lapsed istutasid muru hoopis potti. Lapsed käisid iga päev uudistamas, kas muru juba kasvab. Munadepühaks kasvasid murupeadele juuksed pähe ja muru potti – nii vahva!

               

            

 

SINGEL-VINGEL NINAPRILL

1. aprill 2022

Aprillikuu algab alati naljapäevaga. Meie lasteaed tähistas naljapäeva hoopis pahupidipäevana. Vahel võib ikka juhtuda, et paned kogemata särgi pahupidi selga või jalga erinevad sokid. Mõtled, et ikka juhtub. Meie tegime seda pahupidipäeval meelega! Panimegi jalga erinevad sokid või riided selga pahupidi. Kes soovis, pani endale pähe naljakaid aksessuaare. Sel päeval sõime putru hoopis toolide pealt ja istusime maas. Lõunasöögi ajal alustasime hoopis magustoidust ja õhtul sõime üldse oodet tagurpidi toolide pealt. Joonistasime laua all, kõndisime tagurpidi ning vaatasime videosi naljakatest loomadest. Hommikuringi asemel tegime hoopis õhturingi. Küll see oli alles pahupidipäev - nalja kui palju!

 

               

 

PUHHI LAPSED TEEVAD ISE TEATRIT

Tasa hiilis märtsikuu meie õuele ja märkamatult sai see läbi. Märts oli teatrikuu, mistõttu tõid nii suured kui ka väikesed Puhhid teatri lasteaeda. Kuu jooksul tutvusid lapsed erinevate teatritega – sõnateatrist varjuteatrini välja. Uurisime, millised on olulisemad teatrid Eestis ning tutvusime tähtsamate ametitega, mida on vaja, et teatris kõik toimiks. Samuti oli oluline teada, kuidas teatris käitutakse. Õpetajad etendasid lastele mitmeid teatreid ja seejärel proovisid lapsed ise teatrit teha – kasutades näpu-, käpik- ja pabernukke. Kätt prooviti ka marionettnukkudega. Õpetaja juhendamisel etendasid suurema rühma lapsed etendasid väikesele rühmale etenduse „Kakuke“. Märtsikuus oli võimalus suuremal rühmal kohtuda Vanemuise teatri kollaste kassidega ja vahvaid kostüüme kasutades olla ise nagu teatrilava näitlejad. See oli vahva! Kuu lõpetuseks etendasid õpetajad lastele toreda lavastuse „Puhhi sünnipäev“. Kuigi lapsed olid pealtvaatajad, said ka nemad etendusel kaasa lüüa laulu ja tantsuga.

           

                                      

 

PUHHI LAPSED KÄISID LOODUSMUUSEUMIS KEVADE SAABUMIST TÄHISTAMAS

25. märts 2022

Tartu Loodusmuueseumis toimus vahva lasteprogramm “Pöörane pööripäev”, kus Puhhi  lapsed said uurida loomade erinevaid käitumisi erinevatel aastaaegadel. Külm ja soe, öö ja päev – kõik muutub pöörase kiirusega ja on meeldivalt pöörane. Muuseumis pakkusid lastele suurt rõõmu ka näitusel olevad eksponaadid. Lapsed said ühe vahva töölehe, mille abil näitusesaalis orienteeruda ja oma  tähelepanelikkus proovile panna. Palju elevust tekitasid Vanemuise teatri kollased kassid, kellega koos nii mängiti kui ka ise näitlejateks muututi.  Toredad kostüümid lõid laste silmad särama!

                     

                                             

 

LAISELDA ON MÕNUS!

16. märts 2022

Kas lapsed on vahel öelnud, et hommikul on raske üles ärgata, sest uni on nii magus? Terve päev on täis igasuguseid toimetusi ja mõnikord lihtsalt ei viitsi midagi teha? Meie leidsime sellele lahenduse!
Otsustasime laisklema hakata. Terve päeva kandsime pidžaamasid või mõnda muud mõnusat laisklemise kostüümi. Kaasas olid meil lemmikpadjad, tekid ja kaisukad. Joogamatte oli samuti vaja, sest nii mõnus oli matid ja tekid põrandale laotada ning röövikujoogat teha. Pehmete patjade ja kaisukatega tegime padjasõda. Lõunaund ei maganud me tavapäraselt, vaid ehitasime koos lastega koopad, kuhu lapsed rõõmuga puhkama läksid. Lapsed olid kõigest nii elevil, sest pöörasime tavapärase lasteaiapäeva hoopis teistsuguseks. Lapsed olid nõus, et laiselda on mõnus!
                

 

HÕISSA, VASTLAD!

1. märts 2022

Vastlapäev on Puhhi lastele alati põnev päev olnud. Lastele õpetatakse erinevaid mänge, mida vanasti lapsed mängisid. Lapsed panid enda oskused proovile kukepoksis, jõudu harjutasid sõbraga kaikaveos, kiirust toolimängus ning osavust prooviti silmad kinni seale saba külge pannes. Vaatamata sellele, et talvetaat on võimaldanud meil liumäed õues libedaks teha, kasutasime loovust ja lasime toas liugu linade peal. Nii vahva! Muidugi lasime liugu ka õues. Õige vastlapäev ei möödu meil ilma vastlavurrita. Vurri tegemine oli lihtne, kuid vurri tööle saamine oli juba omaette katsumus. Lapsed alla ei andnud, vaid panid vurrid usinasti tööle. Vastlapäeva tegevused lõppesid maitsva vastlakukli söömisega. Küll oli tore päev!

       

                        

 

EESTIMAA, EESTIMAA, OLED MU KODUMAA …

23. veebruar 2022

Veebruarikuu on Puhhi lastele tähtis kuu, sest lisaks sõbrapäevale, tähistame ka Eesti Vabariigi sünnipäeva. Sel aastal tähistas meie kodumaa 104. sünnipäeva. Oled sa kunagi mõelnud, milline näeks välja Eestimaa, kui ta oleks inimene? Suurema rühma lastel oli selle kohta oma arvamus, mis sai ka paberile joonistatud. Suures osas arvasid lapsed, et Eestimaa on sellise ea kohta juba vanaema. Ta kannab prille, sest ta on vana ja nägemine halvenenud. Leidus ka lapsi, kes arvasid, et Eestimaa on hoopis vana mees, kellel on pikk habe ja kes kõnnib jalutuskepiga. Kindlasti on tal seljas sini-must-valged riided. Laste fantaasia on piiritu ja ülestähendused tulid vahvad. Lisaks tutvusid lapsed Eestimaa erinevate olulisemate sümbolitega. Eestlased on tuntud kui laulu- ja tantsurahvas, nii tähistas ka Puhhi pere kodumaa sünnipäeva laulu ja tantsuga.

                    

            

PALJU ÕNNE, EESTI! 

 

ROBOOTIKA ON LAHE!

Puhhi lasteaias toimetab juba kolmandat aastat robootikaring, mis pakub 5-7-aastastele lastele võimalust tutvuda läbi mängu lihtsate programmeerimisvõtetega ning panna oma loovus proovile. Lapsed ehitavad Lego roboteid ning proovivad lihtsamate andurite ja mootorite abil neisse elu sisse puhuda. Tegutsemise käigus peab laps arvestama oma kaaslastega, seega õppima erinevaid koostöömeetodeid. Lisaks arendab robootiline tegevus ka tähelepanelikkust, täpsust, loogilist mõtlemist ja püsivust. Vaatamata sellele, et robootikaring on mõeldud eelkõige vanema rühma lastele, ei jää neist põnevatest tegevustest lasteaia piseimad siiski ilma. Ka noorema rühma laste tegevustes on õppematerjalidena kasutusel erinevad robootilised vahendid, millega õppeprotsessi huvitavamaks muuta. 

       

 

ÕUES SAAB ÕPPIDA IGA ILMAGA JA IGAL AASTAAJAL ...

KÜLL PUHHI LAPSED SEDA JUBA TEAVAD!

Õuesõpe kasvatab lastes positiivset suhtumist loodusesse, loob võimaluse tajuda seal toimuvaid seoseid ja tunnetada ennast ühe osana loodusest. Nii nagu tubased tegevused, arendavad ka õuetegevused erinevaid oskusi. Olulisel kohal on emotsionaalne areng – loodus sisendab rahu ja arendab kontakti maailmaga. Nii kasutame ka meie alati võimalust viia õppetegevused läbi õues. Laste avastamis- ja mängurõõm on suurem kui kasutusele saab võtta kõike, mida loodusel pakkuda on. Veel põnevam on siis kui leitakse mõni putukas või vihmauss! Kõik, mida loodus pakub ja mis lapsi huvitab, kajastub meie õppetegevustes. Vesi, muld, oksad, tammetõrud, käbid, kivid, putukad ... loetelu on lõputu. Selle juurde kuuluvad ka igasugused õppekäigud. Puhhi lapsed naudivad igat hetke õues, olgu selleks kevad, suvi, sügis või talv. 

 

                

                   

                       

 

 

ÕPPE- JA KASVATUSTÖÖ PUHHIS TOETUB

REGGIO EMILIA PEDOAGOOGIKA PÕHIMÕTETELE

Laps on suurim väärtus koos kõigi oma teadmiste, tundmuste, tõekspidamiste ja tegevustega. Reggio Emilia pedagoogikas on õppimise ja õpetamise lähtekohaks teadmine, et laps on maailma avastaja; laps saab maailmast osa meelte kaudu; laps märkab siin ja praegu; lapsel on aega olemiseks; laps vaimustub tegutsemisest; laps on kogemuste kaudu õppija ning laps on loov - tema jaoks on kõik võimalik. Nii on ka meie lasteaias - laps on justkui õpetaja ja õpetaja pigem jälgija ja suunaja. Pakume enda lastele igapäevast avastamisrõõmu, toetame laste uudishimu ja tegutsemisvajadust läbi mitmesuguste tegevuste. Keskkonna, milles me õpime, loovad lapsed ise. 

        

        

                                

 

PUHHI LAPSED VALMISTASID ISE SÕBRAPÄEVA TORDI

14. veebruar 2022

Me hoiame iga päev olulisi sõpru meeles, kuid sõbrapäev muutis selle veelgi erilisemaks.  Puhhi pere sõbrapäevahommik algas muusikaõpetaja juhendamisel muusika, laulu, tantsu ja mängu saatel. Selleks, et päev veelgi toredamaks kujuneks, soovis igaüks oma sõbrale midagi Ilusat. Kas pole mitte tore kellelegi midagi ilusat öelda? Edasi läks päev veel tegusamaks, sest meie väikeste käte ja õpetajate juhendamisel valmis nii nooremate kui ka vanemate rühma lastel mitu erinevat maitsvat küpsisetorti. Lapsed said ennast proovile panna küpsiste paigutamisega kandikule, kreemi ja moosi määrimisega ning vahukoore mikserdamisega. Kõige olulisem osa koogi tegemisel oli kaunistamine. Nämm! Pärast oli nii mõnus koos sõpradega maiustada ...

     

                               

                                                                
                                           ♥ PUHHI PERE SOOVIB KÕIGILE VAHVAT SÕBRAPÄEVA! ♥

 

A, B HAKKA PÄHE!

Puhhi lasteaias ei ole kooliks ettevalmistamine igav ja rutiinne protsess, vaid hoopis lõbus ja mänguline. Aasta jooksul õpitakse koos tähti, numbreid, kujundeid, taimi, loomi ning muidugi ka lugema, kirjutama ja arvutama. Meie õpetajate poolt rühma loodud motiveeriv õpikeskkond loob lastele eeldused edukaks koolitee alguseks ning äratab neis huvi õppimise vastu. Puhhi "koolilastel" on jäänud veel peaaegu pool aastat, et alustada oma päris kooliteed. Seniks aga naudime mängulist maailma, et tutvuda tähtede, häälikute, numbrite ja igasuguste muude vajalike teadmistega.

       

       

 

"ME KELGULE, ME KELGULE VÕIB TULLA VEEL ÜKS LAPS ...“

31. jaanuar 2022

Nädalavahetusel olid ilmataadil omad plaanid ja esmaspäevaks oli maha sadanud päris palju valget lund. Jaanuarikuu viimane päev möödus meie lasteaial talisportlikus rütmis. Mahasadanud lumi pakkus omajagu katsumusi kõndimisel nii suurtele kui ka väikestele. Lapsed panid ennast proovile kelguvedamise vigursõidus, sõbra vedamisel kelguga, täpsusviskes ja kelgusõidul mäest alla. Palju elevust ja põnevust pakkus värviline langevari koos pallidega. Rõõmu jagus kõigile!

      

                           

 

KES ON PÄÄSTEKOER NUBLU JA MIDA TÄHENDAB 112?

28. jaanuar 2022

Iga-aastane konkurss „Lumest lumele 112“ toimub rahvusvahelise 112 päeva raames, mida tähistatakse traditsiooniliselt 11. veebruaril. Päeva eesmärk on tõsta teadlikkust Euroopas ühiselt kasutatavast numbrist 112, millele helistades saab vajadusel abi nii kiirabist, päästest kui ka politseist. Nii võtsime ka meie nii olulisest ja vahvast konkursist osa. Õnneks oli ilmataat meie poolt ja sulatas lume meile täpselt parajaks! Koostöös suurte ja väikestega valmis meie mänguplatsile vahva päästekoer Nublu koos olulise numbriga - 112. Lastele on oluline meelde tuletada tähtis number, kuhu helistades saab alati abi kutsuda.

                          

                         

 

KAS ON LINNUKESEL MURET, KUST TA SAAB, MIS TA SÖÖB?

Meie kõige pisemad lapsed hoolitsesid linnukeste eest ja meisterdasid neile vahva toidulaua. Selleks läks vaja maapähklivõid ja erinevaid seemneid. Toimetamist jagus mitmeks päevaks. Kõigepealt oli vaja lastel tutvuda lindudega, keda me talvel kohata võime ning teada saada, et miks inimesed talvel lindudusid üldse toitma peavad või kus linnud talvel üldse elavad. Teema lõpetuseks joonistasid lapsed vahvad linnud.

  

 

MITUT  LAST LÄHEB VAJA, ET ÜKS ELEKTRIAUTO ÜLES TÕSTA?

18. jaanuar 2022

Meie vanemate laste rühm võttis ette külastuse teaduskeskusesse AHHAA. Meie ajutine asukoht kesklinnas pakub meile erinevad võimalusi, kuidas laste igapäevategemised tänapäeva olukorras ohutult põnevaks muuta.
Mis me AHHAAs tegime?
Me katsetasime, mitut last läheb vaja, et elektriauto üles tõsta; seiklesime peegeltoas ja uurisime ennast kõverpeeglist; tutvusime erinevate põnevate veealuste loomadega ja mängisime veetoas; vaatasime, kuidas sipelgad ja tibupojad elavad; katsetasime, mis tunne on maavärina ajal toas istuda ja tekitasime pilvi; saime tuttavaks erinevate teaduslike katsetega ja seda kõike oma silmaga vaadates ja kätega katsudes! Kogu maja tõmbenumbriteks olid suured tuletõrjeautod, kus lapsed järjekorda oodates rooli soovisid istuda. Päev oli põnev ja pakkus rikkalikke emotsioone igas vanuses lapsele.

                                                  

Põnevate uute seiklusteni!

JÕULUD PUHHI PERES 

16. detsember 2021

Jõuluaeg on üks ütlemata tore ja kiire aeg, täis üllatusi ja ootust. Puhhi peres on jõuluaeg möödunud erinevate ettevalmistuste rütmis. Koos lastega otsustasime sel aastal ühest ruumist teha päris oma jõulumaa. Meie jõulumaad kaunistas isetehtud kamin, pappkarpidest pakitud kingitused, soolakristallidega kaetud lumehelbed, paberkottidest tehtud lumehelbed, tähekesed, erinevad lumist maastikku meenutavad tasapinnad, jõuluvana töönurgake ja väikesed piparkoogi majakesed. Muidugi ei puudunud ka jõulutuled, mis muutsid toa mõnusalt maagiliseks. Kui tuba valmis sai, tegime ettevalmistusi jõulupeoks – õppisime erinevaid laule ja tantse. Algaski jõuluvana ootus…
Jõulupeo hommikul oli saginat palju, harjutasime veel erinevaid etteasteid, et õigeks ajaks valmis jõuda. Jõuluvana ootuses aeg lausa lendas, kui juba oligi jõuluvana ukse taga. Lapsed võtsid ta rõõmu ja suure elevusega vastu. Lapsed tervitasid, tantsisid, laulsid ja lunastasid tublisti oma kauaoodatud kingipakid. Väikeste seas leidus palju julgeid, kes jõuluvanale uhkelt patsu lõid. Kingitused käes, saadeti jõuluvana teele ja päev jätkus mõnusas meeleolus.

                         

                                                

PUHHI PERE SOOVIB KÕIGILE RÕÕMSAT JÕULUAEGA JA

MEELEOLUKAT VANA-AASTA LÕPPU!
 

PUHHI LASTE HEATEGU

Detsember 2021

Teist aastat järjest võttis Lasteaed Puhhi osa üleskutsest, mis võimaldab meisterdada lastel jõulukaarte hooldekodudele. Põnev üleskutse annab võimaluse jõuluajal head teha, samuti rääkida lastele vanadekodu olulisusest ja eakatest inimestest. Lapsed toimetasid nagu väikesed päkapikud, kes rõõmuga õpetaja aitamisel valmistasid kaarte ja suuremad lapsed said harjutada kätt kirjutamisel.
                         Saadame palju rõõmu ja tervist kõikidele hooldekodu elanikele!

                           

 

OH, MIS PÕNEV KATSE!

Kas sa oled tuult kotti püüdnud või tormikeerise purki pannud? Meie tegime seda!
Katsete tegemise põnev maailm köidab alati nii suuri kui ka väikeseid. Katsetamine ja maailma avastamine on laste arengu lahutamatu osa. Mis kõige toredam? Katseid saab teha ka käepärastest vahenditest! Lisaks tuule ja tormile tegime kommidest vikerkaart, maitsesime vikerkaarevärvilist vett, panime värvid jooksma ja palju muud põnevat!

Meil juba igav ei hakka!

     

                              

 

PUHHI LASTE KADRITRALL 

24. november 2021

Puhhi Lasteaed tähistas peagi saabuvat kadripäeva. Vaatasime koos lastega lastesaadet, mis tutvustas meile omaseid vahvaid traditsioone kadripäevast. Koos muusikaõpetajaga tantsisime ja laulsime tuntud tantse ja laule. Muidugi ei puudunud meie päevast ka valge riietus! Lisaks pakkus Tartu raekoja platsil toimuv kadritrall Tiigrikutsu rühma lastele vahvaid elamusi. Südalinnas jalutasid ringi valgetes riietes kadrisandid, kes sammusid rongkäigus, laulsid ja tantsisid. Seda kõike jälgisime distantsilt, et hoida praegusel ajal teistega turvalist kaugust. Kadrisandid tantsisid päikese välja! 

                           

                          

HALLOWEEN PUHHIS

29. oktoober 2021

Halloween on päev, kus me saame riietuda ükskõik kelleks - olla batman, nõid või printsess. Puhhi lasteaed tähistas halloweeni 29.10. Lapsed ootasid juba nädala alguses suure elevusega, millal saab enda kostüümid selga panna. Nädala keskel alustasime ettevalmistustega reedeseks halloweeni peoks. Meisterdasime purkidest vahvaid halloweeni laternaid, paberist kõrvitsaid, paberirullidest losse ja päris kõrvitsale lõikasime silmad ja lisasime hambad. Ruumid kaunistasime nahkhiirte, kõrvitsate, ämblikuvõrkude ja laternatega. Halloweeni päev oli lastel täis tantsu, naeru, mänge, diskot, muusikat, maiustusi ja mõnusat melu. Kuna nädalavahetus möödus kodudes samuti halloweeni lainel, siis kasutasime veel esmaspäeva, et lapsed saaksid rääkida enda nädalavahetusest ja meisterdasime halloweeni teemalisi näpunukke. 

                                                           

                         

SÜGISNÄITUS

11. - 15. oktoober 2021

Sügis rõõmustab meid värvidega ja erinevate andidega. Nii otsustasime ka meie sügise tuppa tuua. 11.-15.10.2021 toimunud sügisnäitusel said lapsed jagada meiega mõnda toredat sügisandi või meisterdust. Lapsed seadsid näitusele kaasa toodud asjad üles ja tutvustasid sõpradele. Sügisnäitusele tulid tujukad köögiviljad; lehe-, õuna- ja ämblikuperekond; lehtedest lind ja kastanitest vahvad tegelased. Kõik tööd olid väga omanäolised ja toredad!

       

     

                                                        

VAHVAT VÄRVILIST SÜGIST!

 

LEIVANÄDAL

4. - 8. oktoober 2021

Meie tähistasime lasteaias 4.-8.10.2021 leivanädalat. Igal aastal traditsiooniks saanud leivanädalal küpsetasime koos lastega ise maitsvat leiba. Lapsed segasid kokku leivataigna ning lisasid mõnusaid pähkleid ja rosinaid. Terve tuba oli head leivalõhna täis. Enda tehtud leib maitseb alati kõige paremini ...

                        

 

TÄHELEPANU! VALMIS OLLA! START!

21. september 2021

Oleme kolm aastat järjest võtnud osa üleeuroopalisest spordinädala kampaaniast, mis kutsub septembri viimasel nädalal elanikke end rohkem liigutama ja tervislike eluviiside eest seisma. Nii ka meie – korraldasime lasteaias sügismängude päeva. Alustuseks tegime soendusharjutusi, millele järgnesid jooksud. Elevantside rühm jooksis 100 m ja Tiigrikutsude rühm 600 m, ajaline arvestus läks tulemusena kirja. Peale jooksu said lapsed ennast proovile panna kotijooksus. Sportlikud tegevused pakkusid lastele eduelamust ja põnevust - kaasaelamist, hõiskeid ja rõõmu oli palju. Päeva lõpetuseks sai iga laps endale diplomi ja seljakoti. Meie Puhhid on tublid sportlased!

                                              

 

 SEENERIIGI KÜLASTUS

16. september 2021

Tartu Loodusmaja kutsus meid vahvale seenenäitusele. Lapsed said teada, kes need seened on, mis elu nad elavad oma mitmekesisuses ning kes seeni söövad. Lisaks tutvusime mõne olulise söögiseene, mürkseene ja puiduseenega. Luubi ja mikroskoobi abil uurisime seente viljakehasid ja seeneniidistikku ning seeneusse väikeses seenelaboris. Meie tunniajaline retk seeneriigis hoidis meie meeled avatuna: nuusutasime, katsusime, vaatasime ja mängisime. Oli põnev ja avastusi täis seeneriik!

              

                               

 

TEGUSAT JA TERVET UUT 2021/22. ÕPPEAASTAT

MEIE VÄIKESTELE JA SUURTELE PUHHIDELE!

1. september 2021

Kuum suvi on otsa saanud ja Puhhid on oma uues ajutises kohas tööd alustanud. Augustikuu oli harjumise aeg ja nüüd juba kõik kodune, oleme jälle uute tegude ja tegemiste lainel.

TEADMISTEPÄEVA tähistasime suure rõõmuga. Laulsime, tantsisime ja mängisime toredaid mänge. Lapsed olid elevil ja lõid kõiges kaasa.

Ees ootab palju toredaid tegemisi ja üritusi. 

Igasse kuusse on planeeritud 2-3 õppekäiku, et avastada lastega kesklinna mitmekesisust ja võlu.

 

      

                                             

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

KAUNIST SUVE ja kohtume 02.08 juba uues kohas,  Aleksandri 8!

 

TÄNUÜRITUS LASTEVANEMATELE  

03.06 toimus ühine väljasõit Elistvere loomaparki. Lasteaed tänas selle üritusega oma vahvaid lastevanemaid kõikvõimaliku toetuse ja abi  eest:

  • õppe- ja mänguvahendite toomine lasteaeda;
  • väiksemate remondi ja värvismistööde tegemine;
  • tehnika- ja transpordialane abi;
  • jõulukuuskede toomine ja õuekaunistused;
  • kiikude remont;
  • personali asendamine;
  • koostöö ürituste läbiviimisel;
  • personali meelespidamine ja üllatamine jne.

 

     

Meie lasteaial on KULDSED vanemad! Oleme õnnelikud, aitäh Teile!

 

LASTEKAITSEPÄEV JA MÄNGUHOMMIK

 

Mäng on väikese inimese töö, väga, väga tähtis töö!

 

Lasteaed on lastekaitsepäeval ikka midagi erilist laste jaoks välja mõelnud. Sellel aastal käisid Tiigrikutsude lapsed lustimas Tähtvere lauluväljakul. Kasutasime veel enne järjekordset asukohamuutust selle mänguväljaku asukoha lähedust.

Elevantside rühma väikesed lapsed nautisid ilusat ilma ja seebimullipidu lasteaia mänguvälakul. Seebimulle tegi meie uus sõber kiisu-mullimasin. Rõõmu oli palju!

                             

                                           

Teeme siis ikka lastele pai, nii iga päev ja mitu korda!

Kuna väikesed lapsed kooliminemispeost osa ei saanud, siis üllatas kõiki lapsi meie muusikaõpetaja Ingrid, kes viis läbi kõikidele lastele 02.06 mänguhommiku õues. Oli palju toredaid mänge ja ilusat muusikat, mida said nautida ka naabermajad. Ja kõige toredam lastele oli aga piknikulaud, mis oli tänu vanematele rikkalik.

Pidu oli hoogne ja mõnus!

     

                                          

Aitäh lastele, töötajatele ja vanematele, kes kõik peo õnnestumiseks oma panuse andsid!

 

KOOLI, KOOLI!

26.05 oli lasteaias õppeaasta kõige tähtsam pidu. Lasteaia lõpetas juba 9. lend tublisid lapsi. Sellel aastal siis 4 last - kolm tüdrukut ja üks poiss.

Kooliminejad näitasid peol oma vanematele ja külalistele, mida nad õppinud on ja kui hästi oskavad nad esineda. Julgelt võib öelda, et vaatamata erilisele aastale, kus mitu kuud oli jälle kodune paus ja lasteaias käia ei saanud, võiks nii mõnigi lasteaia lõpetanu kohe II klassi minna.

Õhupallidega lasti õhku oma salasoovid, mis seotud kooliga!

Tuult tiibadesse kallid Elisabeth, Adele, Lisete ja Vladislav!

                   

 

PUHHI LAPSED SPORDIVAD!

Peale pikka kodusolekut ja oma lasteaiasõprade mittenägemist, oli SPORDIPÄEV tõeliselt tore. Toimus see 19.mai ja ka ilmataat oli meie sõber.

Harjutused panid tööle nii käed, jalad kui ka pea. Õpetajad olid väga ägedad sportlikud ülesanded ette valmistanud ja lapsed olid väga spordi- ja mängulustilised! Aitäh kõigile ja olgem ikka terved ja sportlikud!

     

                                                 

 

PALJU ÕNNE, ARMAS PUHH!

01.03 sai meie väike armas lasteaed juba 11 aastaseks. Palju õnne meile kõigile!

Lapsed laulsid sünnipäevalaulu suurele pehmele Puhhi karule ja ka samal päeval sünnipäeva pidavale armsale Milanale, kes sai Puhhiga ühel päeval 5 aastaseks!

Sünnipäeva juurde käisid ka toredad laulu- ja tantsumängud ja peo lõpuks sai iga laps suu magusaks teha jäätisega.